Kategoria

Popularne Wiadomości

1 Zapobieganie
Ibuprofen, w którym zawarte są preparaty
2 Kliniki
Jak leczyć węzły chłonne w szyi w domu
3 Nieżyt nosa
Jak długo osoba zakażona ARVI
Image
Główny // Zapalenie oskrzeli

Cold fly plus


Ceny w aptekach internetowych:

Koldakt flyu plus– połączony lek z alfa adrenomimetichesky, antyhistaminowy, przeciwzapalny, febrifugal, kojący, stosowany w leczeniu objawowym ostrych chorób układu oddechowego.

Uwolnij formę i kompozycję

Produkowane są następujące postacie dawkowania Coldact Flu Plus:

  • Zawiesina - pomarańczowa, o charakterystycznym zapachu (w butelkach po 60 ml, z łyżeczką dozującą w zestawie, w kartonowym pudełku z 1 zestawem);
  • Kapsułki są żelatynowymi rozmiarami ciała stałego „0”, z przezroczystym korpusem i czerwoną pokrywką, zawierają żółte peletki wewnątrz (od pomarańczowego do czerwonego i białego lub prawie białego) (w blistrach po 10 szt., W kartonowym opakowaniu zawierającym 1 lub 10 blistrów).
  • W 5 ml zawiesiny: chlorowodorek fenylefryny - 5 mg, paracetamol - 125 mg, maleinian chlorofenaminy - 2 mg;
  • W 1 kapsułce: paracetamol - 200 mg, chlorowodorek fenylefryny - 25 mg, maleinian chlorofenaminy - 8 mg.
  • Zawiesinę Celuloza mikrokrystaliczna (MCC), parahydroksybenzoesan metylu, sacharynian sodu, parahydroksybenzoesan propylu, chlorek sodu, wersenian disodowy, guma ksantanowa, koloidalny dwutlenek krzemu, sacharoza, cytrynian sodu, gliceryna, karmelozę sodu, kwas cytrynowy, polisorbat 20, malinowy aromat (502700S) ananas (503092С) i pomarańczowy (051941CS2), barwnik o żółtym zachodzie słońca, woda oczyszczona;
  • Kapsułki: etyloceluloza, talk, disiarczek sodu, hypromeloza, wersenian disodowy, ftalan dietylu, woda oczyszczona, powidon, MCC, izopropanol, barwnik o barwie żółtej zachodu słońca, żółcień chinolinowa i karmazyn (Ponso 4 R), granulat Non Pariel Seeds 18/22 (ziarna cukru) syrop skrobiowy, sacharoza).

Skład otoczki kapsułki: karmazynowy barwnik (Ponso 4R) i azorubina, żelatyna, parahydroksybenzoesan metylu, woda oczyszczona, parahydroksybenzoesan propylu.

Wskazania do użycia

  • Kapsułki: leczenie objawowe grypy, przeziębienia, ostre infekcje wirusowe dróg oddechowych (wyciek z nosa, ból i gorączka);
  • Zawieszenie: zapalenie zatok, zespół gorączkowy w infekcjach i przeziębieniach, wyciek z nosa (ostry i alergiczny nieżyt nosa).

Przeciwwskazania

Tabletki i zawiesina - nadwrażliwość na substancje czynne i składniki pomocnicze, które tworzą lek.

  • Wiek dzieci do 12 lat;
  • Cukrzyca;
  • Jaskra z zamkniętym kątem;
  • Tyreotoksykoza;
  • Nadciśnienie;
  • Wyraźna miażdżyca tętnic wieńcowych;
  • Choroby układu krwionośnego;
  • Wrzód trawienny i wrzód dwunastnicy;
  • Ciężkie choroby serca, wątroby, pęcherza moczowego, nerek;
  • Trudności z oddawaniem moczu z gruczolakiem prostaty;
  • Choroby trzustki;
  • Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.

Zawieszenie: wiek dzieci do 6 lat, ciąża, okres karmienia piersią.

  • Kapsułki: astma oskrzelowa, wrodzona hiperbilirubinemia (zespół Rotora, Dubin-Johnson, Gilbert), przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP);
  • Zawieszenie: rozrost gruczołu krokowego, choroby krwi, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, niewydolność wątroby i (lub) nerek, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, wrodzona hiperbilirubinemia, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, astma oskrzelowa, POChP, nadczynność tarczycy.

Przyjmowanie kapsułek Coldact Plus nie jest zalecane podczas ciąży i podczas karmienia piersią.

Dawkowanie i administracja

Kapsułki i zawiesinę przyjmuje się doustnie. Przed użyciem zawiesinę należy wstrząsnąć.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat przyjmują 1 kapsułkę raz na 12 godzin przez 3-5 dni.

Dawka zawiesiny dla dzieci powyżej 12 lat i dorosłych wynosi 2 łyżeczki (10 ml) 3-4 razy dziennie, dla dzieci w wieku 6-12 lat - 1 łyżeczka (5 ml) 3-4 razy dziennie.

Czas trwania kapsułek i zawiesin jako środka znieczulającego wynosi nie więcej niż 5 dni, jako środek przeciwbólowy nie dłuższy niż 3 dni.

Efekty uboczne

Stosowanie zawiesiny Coldact Plus może powodować następujące działania niepożądane:

  • Reakcje alergiczne (obrzęk naczynioruchowy, świąd, wysypka, pokrzywka);
  • Nudności, ból w nadbrzuszu;
  • Agranulocytoza, niedokrwistość, małopłytkowość;
  • Zwiększona pobudliwość, podwyższone ciśnienie krwi (BP), rozszerzenie źrenic, zawroty głowy, niedowład zakwaterowanie, zaburzenia snu, suchość w ustach, zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe;
  • Zatrzymanie moczu

W przypadku przedłużonego stosowania zawiesiny w dużych dawkach, obserwuje się niedokrwistość aplastyczną, hepatotoksję, methemoglobinemię, pancytopenię, niedokrwistość hemolityczną, nefrotoksyczność - martwicę brodawek, kolkę nerkową, śródmiąższowe zapalenie nerek, glikozurię.

Podczas stosowania kapsułek mogą wystąpić następujące działania niepożądane:

  • Senność, podwyższone ciśnienie krwi, tachykardia, zawroty głowy, zaburzenia snu, drażliwość, niedowład zakwaterowania, utrata apetytu, niedokrwistość, suche błony śluzowe, zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe, rozszerzenie źrenic, ból w nadbrzuszu, nudności;
  • Bardzo rzadko: reakcje alergiczne (świąd, wysypka, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka), zatrzymanie moczu;
  • Rzadko: małopłytkowość, niedokrwistość, agranulocytoza, białaczka;
  • Przy długotrwałym podawaniu w dużych dawkach: działanie nefrotyczne i hepatotoksyczne.

Specjalne instrukcje

W przypadku bólu trwającego dłużej niż 5 dni i hipertermii przez ponad 3 dni należy skonsultować się z lekarzem.

U pacjentów z hepatozą alkoholową wzrasta ryzyko uszkodzenia wątroby.

Należy zauważyć, że wyniki testu laboratoryjnego Coldact Plus plus zniekształcają wyniki ilościowego oznaczania kwasu moczowego i glukozy w osoczu.

W przypadku długotrwałego leczenia zaleca się monitorowanie stanu funkcjonalnego wątroby i parametrów krwi obwodowej.

Bez recepty lek nie powinien być stosowany u pacjentów poddawanych terapii innymi lekami, w tym inhibitory monoaminooksydazy (MAO). W przypadkach, w których pomimo przyjmowania leku, chorobie towarzyszy ciągła gorączka lub powtarzająca się gorączka, zaleca się skonsultowanie się z lekarzem.

Leku nie można przyjmować z innymi lekami, w tym paracetamolem, jest to niepożądane - ze środkami uspokajającymi, nasennymi i innymi lekami psychotropowymi.

W okresie leczenia, w związku z możliwością działania hepatotoksycznego, pacjenci nie powinni stosować etanolu. Zaleca się również powstrzymanie się od prowadzenia potencjalnie niebezpiecznych czynności, które wymagają zwiększonej uwagi i szybkości reakcji psychomotorycznych.

Interakcje narkotykowe

Przy jednoczesnym stosowaniu Coldact plus plus difenin, barbiturany, ryfampicyna, karbamazepina, zydowudyna i inne induktory enzymów mikrosomalnych wątroby, ryzyko rozwoju hematotoksycznego działania paracetamolu wzrasta.

Lek wzmacnia działanie inhibitorów MAO, etanolu i leków uspokajających.

Ryzyko zaparć, suchości w ustach, zatrzymania moczu zwiększa pochodne fenotiazyny, leki przeciwpsychotyczne i przeciw parkinsonizmowi, leki przeciwdepresyjne. Glikokortykosteroidy zwiększają ryzyko rozwoju jaskry.

Paracetamol jako część Coldact plus plus zmniejsza skuteczność leków mocznikowych.

Stosowanie chlorofenaminy w połączeniu z furazolidonem może prowadzić do hiperreksji, pobudzenia, przełomu nadciśnieniowego.

Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne zwiększają działanie adrenomimetyczne fenylefryny. Jednoczesne stosowanie z halotanem zwiększa ryzyko rozwoju komorowych zaburzeń rytmu.

Lek zmniejsza działanie hipotensyjne guanetydyny (z kolei zwiększa aktywność alfa-adrenostimulyuschuyu fenylefryny).

Warunki przechowywania

Przechowywać w temperaturze nieprzekraczającej 25 ° C w ciemnym, suchym i niedostępnym dla dzieci miejscu.

Okres ważności - 2 lata.

Znalazłeś błąd w tekście? Wybierz go i naciśnij Ctrl + Enter.

Coldact Flu Plus - oficjalne instrukcje użytkowania

Nazwa handlowa leku: Coldact® Flu Plus

Międzynarodowa nazwa niezastrzeżona lub nazwa grupy Paracetamol + fenylefryna + chlorofenamina

Forma dawkowania

Rozszerzone kapsułki

Skład

Każda kapsułka zawiera:
Składniki aktywne:
Maleinian chlorofenaminy 8 mg
Paracetamol 200 mg
Chlorowodorek fenylefryny 25 mg
Substancje pomocnicze: talk 68,25 mg, hypromeloza 4,5 mg, etyloceluloza 29 mg, ftalan dietylu 5,8 mg, celuloza mikrokrystaliczna 28,01 mg, powidon (PVP K 30) 6,41 mg, disiarczyn sodu 0,16 mg, wersenian disodowy 0,32 mg, karmazynowy barwnik (Ponso 4R) 0,35 mg, barwnik zachodzący o zachodzie słońca o barwie żółtej 0,01 mg, żółty barwnik chinolinowy 0,08 mg, granulat Non Pareil Seeds18 / 22 (miękisz cukru: sacharoza, syrop skrobiowy) 124,11 mg.
Otoczka kapsułki: żelatyna q.s. do 100%, woda oczyszczona 14-15%, parahydroksybenzoesan metylu 0,8%, parahydroksybenzoesan propylu 0,2%, barwnik azorubinowy 0,35%, karmazynowy barwnik (Ponzo 4R) 0,47%.

Opis

Twarde kapsułki żelatynowe z czerwonym wieczkiem i przezroczystym korpusem, „0” w rozmiarze, zawierające białe lub prawie białe, żółte i pomarańczowe do czerwonych peletki.

Grupa farmakoterapeutyczna

Leczenie ARI i „zimnych” objawów (środek przeciwbólowy nie działający narkotycznie + mgła alfa-adrenergiczna + bloker receptora histaminowego H1).

Kod ATC: N02BE51

Właściwości farmakologiczne

Połączony lek o przedłużonym działaniu.
Paracetamol ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.
Chlorowodorek fenylefryny - alfa adrenomimetyk - ma działanie zwężające naczynia, zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.
Maleinian chlorofenaminy - bloker receptorów histaminowych H1 - ma działanie przeciwalergiczne, zmniejsza nasilenie lokalnych objawów wysiękowych, eliminuje łzawienie, swędzenie oczu i nosa.

Wskazania do użycia

Objawowe leczenie ostrych zakażeń wirusowych układu oddechowego, w tym grypy i „przeziębień”, którym towarzyszy wysoka gorączka, dreszcze, ból głowy i mięśni, katar i przekrwienie błony śluzowej nosa, ból gardła, bóle ciała, kichanie.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.
Akceptacja inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) (jednocześnie lub w ciągu ostatnich 14 dni), jednoczesne podawanie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, beta-blokerów lub innych leków sympatykomimetycznych.
Ciężkie choroby układu krążenia, wyraźna miażdżyca tętnic wieńcowych, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, cukrzyca, nadczynność tarczycy, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, guz chromochłonny, niedobór enzymu dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Ciężkie choroby wątroby, nerek, pęcherza moczowego, wrzodu trawiennego i 12 wrzodów dwunastnicy, choroby trzustki, trudności w oddawaniu moczu w gruczolaku prostaty, choroby układu krwionośnego.
Ciąża, okres karmienia piersią.
Wiek dzieci do 12 lat.

Z ostrożnością

Wrodzona hiperbilirubinemia (zespoły Gilberta, Dubina-Johnsona i Rotora), astma oskrzelowa i przewlekła obturacyjna choroba płuc, wirusowe zapalenie wątroby. Należy go stosować ostrożnie u pacjentów z uzależnieniem od alkoholu.
Istnieje ryzyko uszkodzenia wątroby u pacjentów z niedoborem glutationu (na przykład podczas postu).

Stosować w czasie ciąży i podczas karmienia piersią

Kapsułki Coldact® Flu Plus nie są zalecane do stosowania w okresie ciąży i podczas karmienia piersią.

Dawkowanie i podawanie

Wewnątrz, dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat, zażywaj 1 kapsułkę co 12 godzin przez 3-5 dni. Czas przyjęcia jako środek przeciwgorączkowy - nie więcej niż 3 dni; jako środek znieczulający - nie więcej niż 5 dni.
W przypadku braku dostatecznego efektu terapeutycznego, obecność wysokiej temperatury, która jest utrzymywana na tle leczenia przez ponad 3 dni, jak również pojawienie się nowych objawów - należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

Efekty uboczne

Reakcje alergiczne: wysypka skórna, świąd, pokrzywka, martwica toksyczno-rozpływna naskórka (zespół Layela), rumień polimorficzno-pęcherzowy (zespół Stevensa-Johnsona), ostra uogólniona egzanthematoidalna krosta, obrzęk naczynioruchowy, wstrząs anafilaktyczny.
Od strony ośrodkowego układu nerwowego: zawroty głowy, drażliwość (zwłaszcza u dzieci), zaburzenia snu, senność, zmniejszona szybkość reakcji psychomotorycznych, uczucie zmęczenia.
Ze strony układu krwiotwórczego: niedokrwistość, małopłytkowość, plamica małopłytkowa, leukopenia, agranulocytoza, niedokrwistość hemolityczna, methemoglobinemia, pancytopenia.
Ze strony układu pokarmowego: nudności, wymioty, ból brzucha, suchość w ustach, biegunka.
Na części wątroby i dróg żółciowych: uszkodzenie wątroby (zwiększona aktywność enzymów wątrobowych), zapalenie wątroby i zależna od dawki niewydolność wątroby, martwica wątroby (w tym wyniki śmiertelne). Długotrwałe nieuzasadnione stosowanie może prowadzić do zwłóknienia wątroby, marskości wątroby, w tym śmiertelnej.
Ze strony układu oddechowego: skurcz oskrzeli lub zaostrzenie astmy, w tym u pacjentów wrażliwych na kwas acetylosalicylowy lub inne NLPZ.
Od układu sercowo-naczyniowego: uczucie bicia serca, wysokie ciśnienie krwi.
Ze strony układu moczowego: zatrzymanie moczu, przy długotrwałym przyjmowaniu dużych dawek działania nefrotoksycznego.
Inne: rozszerzenie źrenic, niedowład zakwaterowanie, zwiększone ciśnienie śródgałkowe.

Przedawkowanie

Objawy przedawkowania spowodowane są głównie paracetamolem i pojawiają się po przyjęciu więcej niż 10–15 g.

Paracetamol
W przypadku ostrego przedawkowania paracetamol ma działanie hepatotoksyczne, w tym może powodować martwicę wątroby.
Przedawkowanie może powodować nefropatię z nieodwracalną niewydolnością wątroby. Nasilenie przedawkowania zależy od dawki, dlatego należy ostrzec pacjentów o zakazie jednoczesnego podawania leków zawierających paracetamol. Ryzyko zatrucia jest szczególnie widoczne u pacjentów w podeszłym wieku, u dzieci, u pacjentów z chorobami wątroby, w przypadkach przewlekłego alkoholizmu, u pacjentów z przewlekłym niedożywieniem (niedobór kalorii) iu pacjentów otrzymujących mikrosomalne induktory utleniania w wątrobie. Przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do upośledzenia metabolizmu glukozy, hipoglikemii, krwawienia, zapalenia trzustki, niewydolności wątroby, encefalopatii, śpiączki i śmierci.
Objawy przedawkowania paracetamolu w ciągu pierwszych 24 godzin: bladość skóry, nudności, wymioty, jadłowstręt, drgawki. Ból brzucha może być pierwszym objawem uszkodzenia wątroby i zwykle nie objawia się w ciągu 24–48 godzin, a czasami może pojawić się później, po 4–6 dniach, średnio 72–96 godzin po zażyciu leku. Może również wystąpić zaburzony metabolizm glukozy i kwasica metaboliczna. Nawet przy braku uszkodzenia wątroby może rozwinąć się ostra niewydolność nerek i ostra martwica kanalików. Zgłaszano przypadki zaburzeń rytmu serca i rozwoju zapalenia trzustki.
Leczenie: wprowadzenie acetylocysteiny dożylnie lub doustnie jako antidotum, płukanie żołądka, spożycie metioniny może mieć pozytywny wpływ przez co najmniej 48 godzin po przedawkowaniu. Zalecany odbiór węgla aktywnego, monitorowanie oddychania i krążenie krwi. Jeśli wystąpią napady, można przepisać diazepam.

Fenylefryna
Objawy przedawkowania obejmują: senność, która dodatkowo łączy lęk (zwłaszcza u dzieci), zaburzenia widzenia, wysypkę, nudności, wymioty, ból głowy, drażliwość, zawroty głowy, bezsenność, zaburzenia krążenia (małopłytkowość, agranulocytoza, leukopenia, pancytopenia), śpiączka, drgawki, wzrost lub spadek ciśnienia krwi, bradykardia.
Leczenie obejmuje chirurgiczne płukanie żołądka, leczenie objawowe i wspomagające. Działanie nadciśnieniowe można przerwać dożylnym podaniem blokera receptora alfa. W przypadku napadów można stosować diazepam.

Chlorphenamine
Objawy przedawkowania maleinianu chlorofenaminy obejmują senność, zatrzymanie oddechu, drgawki, działanie antycholinergiczne, reakcje dystoniczne i zapaść sercowo-naczyniową, w tym arytmię.
U dzieci objawy przedawkowania mogą obejmować upośledzoną koordynację, pobudzenie, drżenie, zmiany zachowania, omamy, drgawki i działanie antycholinergiczne.
Leczenie obejmuje płukanie żołądka w przypadku masowego przedawkowania lub stymulacji wymiotów. Następnie można przypisać węgiel aktywny i środek przeczyszczający do powolnej absorpcji. W przypadku drgawek sedację należy wykonywać przy użyciu dożylnego diazepamu lub fenytoiny. W ciężkich przypadkach można wykonać hemoperfuzję.

Interakcja z innymi lekami

Paracetamol
Wzmacnia działanie inhibitorów MAO, środków uspokajających, etanolu. Ryzyko hepatotoksycznego działania paracetamolu jest zwiększone podczas przyjmowania barbituranów, fenytoiny, fenobarbitalu, karbamazepiny, ryfampicyny, izoniazydu, zydowudyny i innych induktorów mikrosomalnych enzymów wątrobowych. Właściwości warfaryny jako środka przeciwzakrzepowego i innych kumaryn można zwiększyć na tle długotrwałego regularnego stosowania paracetamolu, zwiększając ryzyko krwawienia. Pojedyncza dawka paracetamolu nie ma tego efektu. Metoklopramid zwiększa szybkość wchłaniania paracetamolu i maksymalnie zwiększa stężenie paracetamolu w osoczu krwi. Podobnie domperidon może zwiększać szybkość wchłaniania paracetamolu.
Dzięki łącznemu zastosowaniu chloramfenikolu i paracetamolu okres półtrwania chloramfenikolu może wzrosnąć.
Paracetamol może zmniejszać biodostępność lamotryginy, z możliwym zmniejszeniem jej działania z powodu wywoływania jej metabolizmu wątrobowego. Podczas przyjmowania leku Kolestiramine można zmniejszyć wchłanianie paracetamolu, ale można tego uniknąć, jeśli Kolestiramina jest przyjmowana godzinę później niż Paracetamol. Regularne stosowanie paracetamolu jednocześnie z zydowudyną może powodować neutropenię i zwiększać ryzyko uszkodzenia wątroby. Probenecyd wpływa na metabolizm paracetamolu. U pacjentów przyjmujących probenecyd jednocześnie należy zmniejszyć dawkę paracetamolu. Hepatotoksyczność paracetamolu może być zwiększona przez przewlekłe lub nadmierne spożywanie alkoholu. Paracetamol może zakłócać wyniki testu na obecność kwasu moczowego przy użyciu strącającego odczynnika fosfoloframowego.

Fenylefryna
Przeciwwskazane u pacjentów przyjmujących lub przyjmujących MAO w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Fenylefryna może nasilać działanie inhibitorów MAO i powodować przełom nadciśnieniowy.
Jednoczesne stosowanie fenylefryny z innymi lekami sympatykomimetycznymi lub trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi (takimi jak amitryptylina) może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych ze strony układu sercowo-naczyniowego. Fenylefryna może zmniejszać skuteczność beta-blokerów i innych leków przeciwnadciśnieniowych (na przykład debryzochiny, guanetydyny, rezerpiny, metyldopy); ryzyko zwiększenia ciśnienia krwi i innych działań niepożądanych ze strony układu sercowo-naczyniowego może wzrosnąć. Jednoczesne stosowanie fenylefryny z digoksyną i innymi glikozydami nasercowymi może zwiększać ryzyko arytmii lub zawału mięśnia sercowego. Jednoczesne stosowanie fenylefryny z alkaloidami sporyszu (ergotamina i metisergid) może zwiększać ryzyko zatrucia sporyszem.

Chlorphenamine
Leki przeciwhistaminowe, takie jak chlorfenamina, można zwiększyć efekt opioidu (inhibitory oksydazy monoaminowej i tricykliczne), leki przeciwbólowe, leki przeciwdrgawkowe, leki przeciwdepresyjne, i inne leki przeciwhistaminowe, leki przeciwwymiotne oraz środki przeciwpsychotyczne, środki przeciwlękowe, środki nasenne, etanol (alkohol), a inne na ośrodkowy układ nerwowy.
Ponieważ chlorofenamina w pewnym stopniu ma działanie antycholinergiczne, działanie leków antycholinergicznych (na przykład niektóre leki psychotropowe, atropina i leki do leczenia nietrzymania moczu) można zwiększyć za pomocą tego leku. Może to prowadzić do tachykardii, suchości błony śluzowej jamy ustnej, zaburzeń przewodu pokarmowego (np. Kolki), zatrzymania moczu i bólu głowy.
Metabolizm fenytoiny może być hamowany przez chlorofenaminę, z możliwym rozwojem toksyczności fenytoiny.

Specjalne instrukcje

Jeśli pomimo zażywania leku chorobie towarzyszy utrzymująca się gorączka lub powtarzająca się gorączka, należy skonsultować się z lekarzem. Nie można go przyjmować z alkoholem i łączyć z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Przy stosowaniu Coldact ® Flu Plus niepożądane jest stosowanie leków nasennych, uspokajających i innych leków psychotropowych.
Zniekształca wyniki testów laboratoryjnych w ilościowym oznaczaniu glukozy i kwasu moczowego w osoczu.
W przypadku długotrwałego leczenia monitorowane są wskaźniki krwi obwodowej i stan czynnościowy wątroby.

Wpływ na zdolność kierowania pojazdami, mechanizmy

W okresie leczenia konieczne jest powstrzymanie się od prowadzenia pojazdów i wykonywanie potencjalnie niebezpiecznych czynności, które wymagają zwiększonej koncentracji i szybkości psychomotorycznej.

Formularz wydania

Kapsułki o długotrwałym działaniu.
10 kapsułek w blistrze z folii aluminiowej i folii PVC / PVDH; 1 lub 10 blistrów z instrukcją aplikacji w kartonowym opakowaniu.

Warunki przechowywania

W temperaturze nie wyższej niż 25 ° C.
Chronić przed dziećmi.

Okres trwałości

2 lata.
Nie używać po upływie daty ważności.

Warunki urlopowe

Rejestracja Posiadacz certyfikatu

San Pharmaceutical Industries Ltd., Sun House, tratwa nr 201 B / 1, Western Express Highway, Goregaon (East), Mumbai - 400063, Maharashtra, Indie
Sun Pharmaceutical Industries Ltd., Sun House, działka nr 201 B / 1, Western Express Highway, Goregaon (East), Mumbai - 400063, Maharashtra, Indie.

Producent

Natco Pharma Limited, Kothur, dystrykt Mahabubnagar, Telangana, Indie.
Natco Pharma Limited, Kothur, dystrykt Mahaboobnagar, Telangana, Indie.

Roszczenia konsumentów do przedstawicielstwa San Pharmaceutical Industries Ltd. w:
129223, Moskwa, Mira Ave., dom. 119, str. 537/2.

Coldact Instrukcje użytkowania, wskazania, przeciwwskazania, działania niepożądane, recenzje, ceny

Jaki rodzaj leku Koldakt? Skład, mechanizm działania, rodzaje, analogi

Skład i grupa farmakologiczna leku koldakt

Leki Koldakt różnią się składem i formą uwalniania. Leki te są wieloskładnikowe i mają na celu poprawę stanu pacjenta w przypadku przeziębienia, grypy i innych, którym towarzyszy gorączka, ból głowy, katar, ból gardła, kaszel, bóle mięśni, bóle stawów i inne objawy.

Kompozycja koldakt w celu wyeliminowania objawów SARS i grypy obejmuje paracetamol, chlorowodorek fenylefryny i maleinian chlorofenaminy.
Również w składzie innych postaci leku może obejmować chlorowodorek ambroksolu, guaifenezynę, amylometakrezol i alkohol 2,4-dichlorobenzylowy. Leki te działają przeciwbólowo, nie narkotycznie, działają przeciwgorączkowo, zwężają naczynia, wykrztuśne, antyseptyczne i przeciwalergiczne.

Kapsułki i zawiesiny zimnej muchy plus

Lek koldakt fly plus jest obecnie dostępny w postaci kapsułek o przedłużonym (przedłużonym) działaniu i zawiesinie do podawania doustnego.

Paradystamol (200 mg), chlorowodorek fenylefryny (25 mg), maleinian chlorofenaminy (8 mg) są zawarte w kompozycji jednej kapsułki kapsułki.

Substancje pomocnicze w składzie kapsułek to:

  • talk;
  • hypromeloza;
  • etyloceluloza;
  • ftalan dietylu;
  • Powidon;
  • disiarczyn sodu;
  • barwnik szkarłatny;
  • barwnik o zachodzie słońca żółty;
  • sacharoza i inne.
Koldakt flyu plus to twarde kapsułki żelatynowe z pokrywką koloru czerwonego i przezroczystą obudową. Kapsułki te zawierają białe lub prawie białe, żółte lub pomarańczowe do czerwonych granulki (rodzaj kapsułek). Ta postać dawkowania jest dostępna w aluminiowym blistrze zawierającym 10 kapsułek. W kartonie, który zawiera jeden blister, musi być również obecny i instrukcja użycia.

Zawiesina Koldakt Flu Plus do podawania doustnego zawiera 125 mg paracetamolu, 5 mg chlorowodorku fenylefryny i 5 mg maleinianu chlorofenaminy. Ta forma jest dostępna w butelce (60 ml) ciemnego szkła, wraz z łyżeczką dozującą.

Syrop oskrzelowy Coldactus

Lek kondakto broncho to syrop zawierający chlorowodorek ambroksolu (15 mg), maleinian chlorofenaminy (2 mg), guaifenezynę (100 mg), chlorowodorek fenylefryny (5 mg). Ta postać leku ma działanie mukolityczne, wykrztuśne, przeciwalergiczne i zwężające naczynia.

Syrop jest przezroczysty, w kolorze pomarańczowym, ma charakterystyczny smak i zapach. Jest dostarczany w kartonowym pudełku zawierającym butelkę ciemnego szkła (60 lub 100 ml) i instrukcję użycia.

Zimne lorpile w postaci pastylek do ssania

Ta postać dawkowania jest środkiem antyseptycznym do lokalnego stosowania w praktyce laryngologicznej i stomatologii. Lek ten jest stosowany w chorobach zakaźnych jamy ustnej i gardła - zapalenie gardła, zapalenie krtani, zapalenie migdałków, zapalenie dziąseł, zapalenie jamy ustnej i inne.

Lek ten jest dostępny w postaci okrągłych tabletek do ssania, pomarańczowych, o zapachu cytrynowym lub pomarańczowym. Skład jednej tabletki do ssania obejmuje alkohol 2,4-dichlorobenzylowy (1,56 mg) i amylometakrezol (780 µg).

Pastylki substancji pomocniczych to:

  • lewomentol;
  • sacharoza;
  • płynna glukoza;
  • woda oczyszczona;
  • bezwodny kwas cytrynowy;
  • olejek pomarańczowy lub cytrynowy.
W chwili obecnej w sprzedaży można znaleźć opakowania kartonowe zawierające 5 bezkontaminowych opakowań konturowych po 4 tabletki (w sumie 20 tabletek) i instrukcję użycia.

Mechanizm działania leku

Koldakt jest lekiem złożonym, który jest najczęściej stosowany w postaci kapsułek o przedłużonym (przedłużonym) działaniu. Skład tych kapsułek obejmuje trzy główne składniki aktywne - paracetamol, maleinian feniraminy i chlorowodorek fenylefryny.

Paracetamol jest środkiem przeciwbólowym (przeciwbólowym), który nie działa narkotycznie, ma centralny efekt. Ma działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe w bólach gardła, bólach głowy, stawów i mięśni, zmniejsza wysoką temperaturę ciała. Mechanizm działania tej substancji jest związany z tłumieniem syntezy prostaglandyn, głównie w centrum termoregulacji, która znajduje się w podwzgórzu. Jedną z funkcji prostaglandyn jest udział w rozwoju stanu zapalnego. Paracetamol zapewnia ulgę w bólu poprzez zwiększenie progu bólu. Odgrywa również ważną rolę w obniżaniu temperatury ciała ze względu na efekt termoregulacji w centrum podwzgórza. Paracetamol nie ma prawie żadnego działania przeciwzapalnego. Nie powoduje również podrażnień błony śluzowej żołądka i jelit i nie wpływa na metabolizm wody i soli.

Chlorphenamine ma działanie przeciwalergiczne. Substancja ta hamuje receptory mózgu odpowiedzialne za rozwój reakcji alergicznej. Zastosowanie tej substancji eliminuje swędzenie oczu, nosa, obrzęków i przekrwienie (przepełnienie naczyń krwionośnych krwią) błon śluzowych jamy nosowej, nosogardzieli i zatok przynosowych, a także zmniejsza objawy wysiękowe (wypływ z małych naczyń krwionośnych podczas zapalenia).

Chlorowodorek fenylefryny jest agonistą adrenergicznym i środkiem zwężającym naczynia. Korzystnie ta substancja działa stymulująco na receptory alfa-adrenergiczne. Stymulacja tych receptorów, które znajdują się na naczyniach krwionośnych błony śluzowej nosa, prowadzi do ich zwężenia, zmniejszając objętość przychodzącej krwi i zmniejszając objętość samej błony śluzowej. Zatem zwężenie naczyń prowadzi do zmniejszenia przepływu płynu do błony śluzowej nosa, gardła i zatoki. Fenylefryna, głównie z powodu zwężenia naczyń krwionośnych, zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa i ułatwia oddychanie przez nos.

Chlorowodorek ambroksolu (pochodna bromheksyny), który jest częścią syropu kondakt, zmniejsza lepkość plwociny, ułatwia wydzielanie wydzieliny oskrzelowej i stymuluje odporność miejscową.

Guaifenezin jest środkiem mukolitycznym, który stymuluje komórki wydzielnicze błony śluzowej oskrzeli. Substancja ta zmniejsza lepkość i zwiększa ilość plwociny, przyczynia się do jej wydzielania i przejścia od kaszlu nieproduktywnego (suchego) do kaszlu produktywnego (z towarzyszącą plwociną).

Analogi leku

Coldact to importowany lek przeznaczony do leczenia przeziębienia. W swoim składzie z powodzeniem łączy się kilka substancji czynnych, które zmniejszają objawy SARS i grypy. Najczęstszą i łatwą w użyciu formą uwalniania koldaktu są kapsułki o długotrwałym działaniu. W przypadku braku tego leku w aptekach w miastach Rosji, farmaceuta może zaoferować w zamian inny lek, który ma podobny efekt.

Następujące leki są analogami kapsułek zimnego plusa:

  • adiunkt;
  • teraflu extratab;
  • skwierczenie;
  • combigripp;
  • spłukać;
  • maxigripp;
  • antiflu i inni.
Leki te mają podobny skład, ale różnią się dawką składników aktywnych. Ponadto wszystkie te leki są dostępne w różnych postaciach (tabletki, proszek).

Również w przypadku chorób nieżytowych zaleca się stosowanie pastylek do ssania w celu najszybszego wyleczenia. Tabletki te mają działanie przeciwbólowe, zmiękczające i przeciwbakteryjne.

W razie potrzeby można wymienić Lorpils Koldakt:

  • adigeseptom;
  • Rinza Lorcept;
  • astrastept;
  • Gorpilsom;
  • Strepsils i inne.

Co jest lepsze - koldakt czy rinza?

Co jest lepsze - koldakt lub leki przeciwwirusowe (rymantadyna, ingawiryna)?

Leki przeciwwirusowe są lekami, które działają depresyjnie na różne etapy reprodukcji wirusa w organizmie człowieka. Tworzenie tych narzędzi jest jednym z najtrudniejszych zadań. Na przykład remantadyna i ingawiryna wykazują aktywność przeciw grypie.

Remantadyna wykazuje aktywność przeciwwirusową i hamuje przenikanie wirusa do komórek. Ten lek jest stosowany w zapobieganiu i leczeniu grypy. Niepożądanymi działaniami niepożądanymi podczas leczenia tym lekiem są bezsenność, zaburzenia koncentracji, nerwowość i inne. Rymantadyna ma również działanie teratogenne (naruszenie rozwoju zarodkowego pod wpływem różnych czynników) i działanie embriotoksyczne (działanie negatywne w ciągu pierwszych trzech tygodni po zapłodnieniu).

Ingavirin jest środkiem o działaniu przeciwwirusowym i przeciwzapalnym. Lek ten pomaga skrócić czas trwania choroby i zmniejszyć ryzyko powikłań. Lek nie ma działania embriotoksycznego i teratogennego, jak również mutagennego (zmiany w dziedzicznych właściwościach organizmu, przejawiającego się w potomstwie), działania immunotoksycznego i rakotwórczego.

Zatem koldakt nie jest lekiem przeciwwirusowym, nie wykazuje aktywności przeciwko wirusowi grypy w organizmie człowieka. Jest to lek, który łagodzi objawy choroby i przebieg choroby.

Wskazania do stosowania leków koldakt

Leki te zmniejszają liczbę objawów przeziębienia. Efekt różnych form uwalniania koldaktów może być zarówno ogólny, jak i lokalny.

Kondakt zostanie wykorzystany do pierwszych objawów SARS i grypy, mianowicie ze zwiększoną temperaturą ciała, bólem głowy, bólem, dreszczami, bólem mięśni i stawów, świądem nosa, przekrwieniem nosa, katarem i innymi objawami.

Czy pomaga zimny kaszel?

Kaszel jest ochronną reakcją organizmu, której celem jest uwolnienie dróg oddechowych z substancji z zewnątrz lub w wyniku choroby. Odruch kaszlowy występuje w odpowiedzi na podrażnienie dróg oddechowych z udziałem ośrodka kaszlowego, który znajduje się w rdzeniu przedłużonym. Istnieje kaszel kaszlący nieproduktywny (suchy) i produktywny (któremu towarzyszy oddzielenie plwociny). Kaszel występuje z zapaleniem dróg oddechowych i płuc, reakcjami alergicznymi i innymi warunkami. Terapia przeciwkaszlowa jest konieczna w przypadku nieproduktywnego kaszlu, a także w przypadku gęstej plwociny, wyniszczającego kaszlu i innych rodzajów kaszlu.

Kondakto broncho to lek złożony zawierający substancje guaifenezynę i ambroksol. Leki te zmniejszają lepkość wydzielin oskrzelowych i ułatwiają odkrztuszanie. Są one stosowane w kompleksowym leczeniu chorób układu oddechowego i zespołu obturacji oskrzeli (niedrożność).

Lek ten jest stosowany w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy, któremu towarzyszy kaszel z trudną do oddzielenia lepką plwociną.

Jeśli po 5 dniach przyjmowania leku kaszel utrzymuje się lub, wraz z kaszlem, gorączką, bólem głowy, bólem gardła i innymi objawami, skonsultuj się z lekarzem.

Czy mogę wziąć koldakt, jeśli nie ma gorączki?

Lek ten łagodzi objawy ostrej infekcji wirusowej układu oddechowego lub grypy i nie leczy samej choroby. Ważne jest przestrzeganie instrukcji i przestrzeganie zasad przyjmowania leku i przepisanej dawki.

Instrukcje dotyczące stosowania leku

Zastosowanie Koldakt w postaci zawiesiny i syropu

Zawieszenie koldakt fly plus jest przeznaczone do spożycia. Pojedyncza dawka zależy od wieku pacjenta. W opakowaniu z butelką znajduje się łyżka dozująca (5 ml). Odstęp między dawkami powinien wynosić 4 godziny. Zaleca się, aby dzieci powyżej 6 lat przyjmowały jedną dawkę nie więcej niż 5 razy dziennie. W podwyższonej temperaturze ciała, trwającej dłużej niż 3 dni i obecności bólu przez ponad 5 dni, należy skonsultować się ze specjalistą.

Syrop oskrzelowy jest również spożywany. Przed użyciem wstrząsnąć butelką z zawartością. Zalecana dawka dla dzieci powyżej 12 lat i dorosłych 20 ml (4 łyżeczki) 3 razy dziennie. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat mogą przyjmować 10 ml (2 łyżeczki) 2 lub 3 razy dziennie. Przyjmowanie tego leku powinno być równomiernie rozłożone w ciągu dnia. Nie zaleca się przyjmowania syropu dłużej niż 7 dni bez wizyty u lekarza prowadzącego.

Zastosowanie koldakta w postaci kapsułek i tabletek do ssania

Koldakt fly plus w postaci kapsułek o przedłużonej akcji jest akceptowany w środku. Dzieci powyżej 12. roku życia i dorośli powinni przyjmować 1 kapsułkę co 12 godzin przez 3 do 5 dni.

Tabletki do resorpcji koldakt Lorsept zaleca się przyjmować co 2 godziny, 1 tabletkę. Maksymalna dawka dobowa dla dorosłego pacjenta wynosi 8 tabletek. Dzieci powyżej 5 roku życia mogą również przyjmować 1 tabletkę co 4 godziny.

Jeśli objawy choroby nasilą się lub utrzymają się w ciągu 5 dni od zastosowania leku, należy przerwać przyjmowanie leku i skonsultować się z lekarzem.

Koldak należy zażywać przed lub po posiłku?

Po jakim czasie zaczyna się zimny start?

Coldact zaczyna działać w ludzkim ciele po 20 - 30 minutach po jego otrzymaniu. Czas trwania kapsułek - 12 godzin, a zawiesina lub syrop wynosi 4 - 4,5 godziny.

Paracetamol jest szybko i całkowicie wchłaniany z przewodu pokarmowego (GIT). Jest również rozprowadzany w większości tkanek ciała. Fenylefryna jest również szybko wchłaniana z przewodu pokarmowego. Maksymalne stężenie w osoczu krwi osiągane jest w ciągu 1-2 godzin. Chlorofenamina po podaniu doustnym jest wchłaniana stosunkowo powoli z przewodu pokarmowego. Wszystkie te substancje są metabolizowane w wątrobie i wydalane z moczem.

Jak przechowywać koldakt?

Okres ważności leku

Leki zachowują swoje korzystne właściwości tylko wtedy, gdy są odpowiednio przechowywane. Okres trwałości produktu wynosi 2 lata od daty produkcji i nie wolno go używać po tym okresie. W przypadku przekroczenia okresu trwałości, a także niewłaściwego przechowywania leku mogą wystąpić działania niepożądane.

Jeśli lek popadł w ruinę lub upłynął termin ważności, nie trzeba go wrzucać do ścieków ani na ulicę. W takim przypadku narzędzie należy umieścić w torbie i umieścić w koszu. Dlatego te działania pomogą chronić środowisko.

Coldact Plus Plus - instrukcje, zastosowanie, wskazania, przeciwwskazania, działanie, działania niepożądane, analogi, dawkowanie, skład

Coldact Plus Plus to lek przepisywany jako leczenie objawowe w obecności ostrych chorób układu oddechowego.

• Jakie są produkty i skład Coldact Flu Plus?

Przemysł farmaceutyczny produkuje Coldact Plus w kapsułkach, są one przedłużone (długotrwałe) działanie. Postać dawkowania zawiera kilka związków czynnych, w szczególności: chlorowodorek fenylefryny w dawce 25 mg, maleinian chlorofenaminy dodaje się w ilości 8 mg, dodatkowo, obecne jest 200 miligramów paracetamolu.

Kapsułki zawierają również pewne składniki receptury. Lek jest pakowany w blistry, które są w kartonowym pudełku. Lek jest sprzedawany bez recepty. Powinien być przechowywany w temperaturze nie większej niż 25 stopni, pożądane jest usunięcie leku w suchym miejscu. Okres ważności nie przekracza dwóch lat.

• Jaki jest efekt Coldact Flu Plus?

Lek łączony Coldact Flu Plus ma przedłużone działanie, jego działanie lecznicze tłumaczy obecność kilku substancji czynnych. W szczególności obecna jest chlorofenamina, związek ten działa antyalergicznie na organizm, eliminuje łzawienie i swędzenie.

Następnym składnikiem jest paracetamol, związek ten ma działanie przeciwgorączkowe na organizm, działa przeciwbólowo, ponieważ zmniejsza nasilenie zespołu bólowego, który często towarzyszy zwykłemu przeziębieniu, łagodzi ból gardła i ból głowy, mija bóle mięśni, a gorączka spada.

Substancja czynna fenylefryna działa zwężająco na naczynia krwionośne, co powoduje zmniejszenie obrzęku tkanek, usuwa zaczerwienienie błon śluzowych zatok i górnych dróg oddechowych.

• Jakie są wskazania do stosowania Coldact Flu Plus?

Lek jest przepisywany jako leczenie objawowe przeziębienia, grypy, któremu towarzyszą wyciek z nosa, gorączka i ból.

• Jakie są przeciwwskazania do stosowania Coldact Flu Plus?

Wymienię, czy Coldact Flu Plus jest przeciwwskazany do stosowania:

• Z jaskrą z zamkniętym kątem;
• W przypadku nadwrażliwości na składniki leków;
• Cukrzyca;
• Nie używaj leku do diagnozowania tyreotoksykozy;
• Miażdżyca tętnic wieńcowych;
• Choroba wrzodowa;
• Przeciwwskazaniem jest nadciśnienie;
• Z ciężką patologią trzustki;
• Do wieku dwunastu lat;
• Gruczolak prostaty z trudnym oddawaniem moczu;
• Choroby układu krążenia, wątroby, nerek, pęcherza moczowego.

Ostrożnie, Coldact Plus Plus jest przepisywany na wrodzoną hiperbilirubinemię, na obturacyjną chorobę płuc, a także na astmę oskrzelową.

• Jakie jest zastosowanie i dawkowanie Coldact Flu Plus?

Dorosłym przepisuje się Coldact Plus Plus dwa razy dziennie na kapsułkę, podczas gdy środki terapeutyczne mogą trwać od trzech dni do pięciu dni, po czym należy skonsultować się z lekarzem.

W szczególności lek może być stosowany jako środek przeciwgorączkowy przez nie więcej niż trzy dni, aw obecności bólu lek jest spożywany przez pięć dni.

Paracetamol obecny w tym preparacie może mieć działanie hepatotoksyczne, gdy jest stosowany w połączeniu z barbituranami, ryfampicyną, difeniną, a także z karbamazepiną i innymi induktorami enzymów wątrobowych.

Połączone stosowanie z etanolem może wzmocnić działanie uspokajające. Ryzyko zaparcia, zatrzymania moczu i suchości w jamie ustnej może wzrosnąć podczas stosowania leku Coldact Flu Plus z lekami przeciwdepresyjnymi, przeciwpsychotycznymi, pochodnymi fenotiazyny, a także lekami przeciw parkinsonizmowi.

• Przedawkowanie z Coldact Plus

Przedawkowanie leku obfituje w rozwój następujących objawów: bladość skóry, spadek apetytu, charakterystyczne nudności, łączenie wymiotów, w ciężkich przypadkach martwica wątroby nie jest wykluczona, wzrost aktywności aminotransferaz wątrobowych jest określony przez laboratorium.

Po zatruciu lekiem w możliwie najkrótszym czasie zaczynają myć żołądek, przekazując pacjentowi grupy SH. Jeśli to konieczne, przeprowadzić hospitalizację pacjenta w szpitalu, gdzie mają cały szereg niezbędnych środków medycznych.

• Jakie są skutki uboczne Coldact Plus?

Pacjenci stosujący kombinowane instrukcje Koldakt Flu Plus dotyczące stosowania tego leku „ostrzegają”, że powoduje to następujące działania niepożądane. Na przykład takie jak: - podwyższone ciśnienie krwi, zawroty głowy, charakteryzujące się występowaniem tachykardii, znaczna senność, rozszerzone źrenice, zaburzenia snu, zwiększona pobudliwość, ponadto suche błony śluzowe, niedowład zakwaterowania, niedokrwistość, wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, jak również ból w nadbrzuszu, nudności i utrata apetytu.

Zatrzymanie moczu jest dość rzadko rejestrowane, dodaje się reakcje alergiczne w postaci wysypki skórnej, możliwe jest przestrzeganie pokrzywki i występuje obrzęk naczynioruchowy. Laboratorium określiło agranulocytozę i małopłytkowość. Przy długotrwałym leczeniu dochodzi do działania hepatotoksycznego.

Jeśli podczas leczenia Coldact Plus Plus pacjent nie ma gorączki, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Nie można łączyć leku z napojami alkoholowymi, a także z lekami, które zawierają paracetamol.

• Jak wymienić Coldact Plus Plus, których analogów używasz?

Lek Antiflu, dodatkowo lek TeraFlu Extratab są powiązane z analogami.

Lek należy spożywać przez krótki czas określony w instrukcji stosowania leku, w przeciwnym razie mogą wystąpić komplikacje z pracy wątroby.

Coldact

Ceny w aptekach internetowych:

Coldact Plus Plus to objawowy lek złożony stosowany w celu zmniejszenia nasilenia objawów ostrych chorób układu oddechowego.

Farmakologiczne działanie Coldact

Coldact Plus Plus to lek złożony, którego działanie terapeutyczne wynika z:

  • Paracetamol, który ma działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe, pomaga zmniejszyć nasilenie bólu związanego z przeziębieniami - ból gardła, ból głowy, bóle mięśni i stawów, a także skutecznie zmniejsza wysoką gorączkę;
  • Chlorphenamine, która działa antyalergicznie. Ponadto składnik pomaga wyeliminować łzawienie oczu i swędzenie nosa;
  • Fenylefryna, przyczyniając się do zmniejszenia obrzęku i przekrwienia zatok przynosowych i błon śluzowych górnych dróg oddechowych.

Uwolnij formę i kompozycję

Coldact jest produkowany w postaci kapsułek o przedłużonym działaniu (10 sztuk w blistrze), zawierających:

  • 8 mg maleinianu chlorofenaminy (chlorofeniraminy);
  • 25 mg chlorowodorku fenylefryny;
  • 200 mg paracetamolu.

Analogi Coldact

W przypadku składników aktywnych analogi Coldact Flu Plus to leki AntiFlu i TeraFlu Extratab. Zgodnie z efektem terapeutycznym analogów Koldakt, leki są przyjmowane w różnych postaciach dawkowania:

  • Proszek do przygotowania roztworu doustnego - Grippostad, Ajikold Hotmix, Antiflu Kids, Viks Active Simptomax, Maxicold, Grippand HotActive, Coldrex HotRem, Flystop, Lemsip, Maxicold Reno, Vervex, TheraFlu;
  • Tabletki musujące - Padewix, Antigrippin, Apap C Plus, Efferalgan;
  • Tabletki - Gewadal, No-spasm, Apap, Daleron, No-spalgin, Caffetin, Coldrex, Novalgin, Migrenol, Panadol, Pentalgin, Prohodol, Rankof, Rinza, Rinikold, Solpadine, Strimol, Trigan-D, Femizol;
  • Kapsułki - Grippostad S, Solpadein, Toff plus;
  • Zawiesina do podawania doustnego - Daleron;
  • Syrop - Panadol dla dzieci, Ifimol, Paracetamol, Flucoldex;
  • Czopki doodbytnicze - Panadol dla dzieci, Tsefekon D;
  • Roztwór do infuzji - Ifimol, Perfalgan.

Wskazania do użycia

Kondakt zgodnie z zaleceniami dotyczącymi leczenia grypy, przeziębienia, SARS, a mianowicie:

  • Zespół bólowy;
  • Zespół gorączkowy;
  • Rinorea.

Przeciwwskazania

Zgodnie z instrukcjami Coldact jest przeciwwskazany w przypadku:

  • Nadciśnienie;
  • Wyraźna miażdżyca tętnic wieńcowych;
  • Tyreotoksykoza;
  • Cukrzyca;
  • Ciężkie serce, wątroba, pęcherz, choroby nerek;
  • Jaskra z zamkniętym kątem;
  • Choroby trzustki;
  • Wrzód trawienny i 12 wrzodów dwunastnicy;
  • Choroby układu krwionośnego;
  • Trudności z oddawaniem moczu na tle gruczolaka prostaty;
  • Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej;
  • Nadwrażliwość na jakiekolwiek (aktywne lub pomocnicze) składniki Coldact.

Cold Plus nie jest przepisywany w okresie ciąży i laktacji, a także w pediatrii dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Z ostrożnością na polecenie Kaldakt Plus powołać:

  • Z wrodzoną hiperbilirubinemią;
  • Na tle astmy oskrzelowej i obturacyjnej choroby płuc (w stadium przewlekłym).

Dawkowanie i administracja

Z reguły pojedyncza dawka (1 kapsułka) jest przepisywana osobom dorosłym i dzieciom od 12 lat co 12 godzin. Czas trwania leczenia nie powinien przekraczać:

  • Jako leki przeciwgorączkowe - trzy dni;
  • Jako lek znieczulający - pięć dni.

W przypadku przedawkowania najczęściej obserwowanymi objawami są te spowodowane przez Paracetamol, który jest częścią Coldact Flu Plus - utrata apetytu, blada skóra, nudności, martwica wątroby i wymioty.

Podczas przyjmowania większych dawek Coldact zgodnie z instrukcją zaleca się skonsultowanie się z lekarzem niezależnie od nasilenia objawów przedawkowania.

Interakcja leku z zimnem

Ponieważ Coldact Plus jest lekiem kombinowanym, jego interakcje z lekami wynikają z wchodzących składników. Tak więc niepożądane są kombinacje Coldaktta z:

  • Barbiturany, difenina, karbamazepina, ryfampicyna, zydowudyna (ze względu na ryzyko niepożądanych działań na wątrobę paracetamolu);
  • Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (ze względu na zwiększone ryzyko komorowych zaburzeń rytmu);
  • Leki przeciwdepresyjne, pochodne fenotiazyny, leki przeciwparkinsonowskie i przeciwpsychotyczne (ze względu na zwiększone ryzyko suchości w ustach, zatrzymania moczu i zaparcia);
  • Uspokajające leki lecznicze, etanol i inhibitory MAO (ze względu na wzmocnienie ich działania, wymagające dostosowania dawki);
  • Furazolidon (ze względu na możliwość rozwoju kryzysu nadciśnieniowego, pobudzenia, hiperreksji);
  • Glukokortykosteroidy (ze względu na ryzyko rozwoju jaskry);
  • Guanetydyna (ze względu na zmniejszenie działania hipotensyjnego).

Skutki uboczne Coldact

Postępowanie według opinii może powodować naruszenia różnych systemów, które najczęściej manifestują się w formie:

  • Senność;
  • Niedokrwistość;
  • Tachykardia;
  • Zawroty głowy;
  • Zaburzenia snu;
  • Suche błony śluzowe;
  • Zwiększona pobudliwość;
  • Niedowład zakwaterowania;
  • Mydriaza;
  • Zaburzenia apetytu;
  • Zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe i ciśnienie krwi;
  • Ból w nadbrzuszu;
  • Nudności

Nieco mniej, według opinii, Coldact powoduje zaburzenia tworzenia krwi - małopłytkowość, białaczkę i agranulocytozę.

Mniej prawdopodobne jest, że Coldact, według opinii, powoduje zatrzymanie moczu i reakcje alergiczne, które objawiają się wysypką na skórze, obrzękiem naczynioruchowym, łagodnym świądem, pokrzywką.

Ryzyko działania hepatotoksycznego i nerczycowego wzrasta wraz z długotrwałym stosowaniem leku w dużych dawkach.

Warunki przechowywania

Coldact to lek wydawany bez recepty, przeznaczony do objawowego leczenia ostrych chorób układu oddechowego o okresie przechowywania do 24 miesięcy, z zastrzeżeniem standardowych warunków przechowywania.

Top