Kategoria

Popularne Wiadomości

1 Zapalenie krtani
Świece Genferon: instrukcje użytkowania i recenzje ludzi
2 Zapalenie oskrzeli
Jak leczyć przeziębienie na ustach dziecka
3 Zapalenie oskrzeli
Tabletki Vilprafen
Image
Główny // Zapalenie krtani

Proszek analogowy Vicks Active SimptoMax


Vicks Active SimptoMax (proszek) Ocena: 14

Tabele ClarifiedDolospa zawierają klasyczną dawkę paracetamolu 500 mg, taką jak Coldrex. Lek różni się zawartością chlorowodorku dicykloveryny, który zapewnia efekt łagodzenia skurczów. Zgodnie z kompozycją lek jest stosowany do różnych skurczów mięśni gładkich. Tabulatory Dolospa doskonale eliminują zespół jelita drażliwego i łagodzą bóle menstruacyjne, są skuteczne w kolkach nerkowych. Użyj leku należy według schematu: jedna tabletka 3-4 razy dziennie. Należy zauważyć, że maksymalnie dwie tabletki na jeden raz i w ciągu 24 godzin można przyjąć nie więcej niż 4 tabletki.

Analogi leku Vicks Active SimptoMax

Analogowe tańsze od 96 rubli.

Kafetyna jest środkiem przeciwbólowym zagranicznej produkcji opartym na paracetamolu, propifenazonie, kofeinie i kodeinie. Jest przepisywany na zespół bólu o średniej intensywności, na przykład ból głowy lub ból zęba.

Analogowe tańsze od 127 rubli.

Tabulatory Dolospa zawierają klasyczną dawkę paracetamolu 500 mg, taką jak Coldrex. Lek różni się zawartością chlorowodorku dicykloveryny, który zapewnia efekt łagodzenia skurczów. Zgodnie z kompozycją lek jest stosowany do różnych skurczów mięśni gładkich. Tabulatory Dolospa doskonale eliminują zespół jelita drażliwego i łagodzą bóle menstruacyjne, są skuteczne w kolkach nerkowych. Użyj leku należy według schematu: jedna tabletka 3-4 razy dziennie. Należy zauważyć, że maksymalnie dwie tabletki na jeden raz i w ciągu 24 godzin można przyjąć nie więcej niż 4 tabletki.

Analogowe tańsze od 115 rubli.

Tabele ClarifiedDolospa zawierają klasyczną dawkę paracetamolu 500 mg, taką jak Coldrex. Lek różni się zawartością chlorowodorku dicykloveryny, który zapewnia efekt łagodzenia skurczów. Zgodnie z kompozycją lek jest stosowany do różnych skurczów mięśni gładkich. Tabulatory Dolospa doskonale eliminują zespół jelita drażliwego i łagodzą bóle menstruacyjne, są skuteczne w kolkach nerkowych. Użyj leku należy według schematu: jedna tabletka 3-4 razy dziennie. Należy zauważyć, że maksymalnie dwie tabletki na jeden raz i w ciągu 24 godzin można przyjąć nie więcej niż 4 tabletki.

Analogowe tańsze od 101 rubli.

Tabele ClarifiedDolospa zawierają klasyczną dawkę paracetamolu 500 mg, taką jak Coldrex. Lek różni się zawartością chlorowodorku dicykloveryny, który zapewnia efekt łagodzenia skurczów. Zgodnie z kompozycją lek jest stosowany do różnych skurczów mięśni gładkich. Tabulatory Dolospa doskonale eliminują zespół jelita drażliwego i łagodzą bóle menstruacyjne, są skuteczne w kolkach nerkowych. Użyj leku należy według schematu: jedna tabletka 3-4 razy dziennie. Należy zauważyć, że maksymalnie dwie tabletki na jeden raz i w ciągu 24 godzin można przyjąć nie więcej niż 4 tabletki.

Analogowe tańsze od 70 rubli.

Tabele ClarifiedDolospa zawierają klasyczną dawkę paracetamolu 500 mg, taką jak Coldrex. Lek różni się zawartością chlorowodorku dicykloveryny, który zapewnia efekt łagodzenia skurczów. Zgodnie z kompozycją lek jest stosowany do różnych skurczów mięśni gładkich. Tabulatory Dolospa doskonale eliminują zespół jelita drażliwego i łagodzą bóle menstruacyjne, są skuteczne w kolkach nerkowych. Użyj leku należy według schematu: jedna tabletka 3-4 razy dziennie. Należy zauważyć, że maksymalnie dwie tabletki na jeden raz i w ciągu 24 godzin można przyjąć nie więcej niż 4 tabletki.

Analogs Vicks Active (Balsam and Spray)

Jednym z najbardziej popularnych i skutecznych leków zwężających naczynia jest Vicks Active. To narzędzie jest przepisywane na alergiczny i zakaźny nieżyt nosa i zatoki, objawiające się katarem i przekrwieniem nosa.

Jednak leku nie można znaleźć w każdej aptece, jego cena pozostawia wiele do życzenia, więc pytanie, czy lek ma analogi, staje się istotne.

Vicks Active

Jako część leku zwężającego naczynia występuje tylko jeden składnik aktywny, oksymetazolina. To narzędzie należy do grupy alfa-adrenomimetyków i jest w stanie zawęzić naczynia w miejscu aplikacji.

Funkcje Vicks Asset:

  1. Dostępny jako spray do nosa.
  2. Nie zawiera dodatkowych komponentów.
  3. Producentem jest niemiecka firma, która wpływa na cenę leku (średnio 270 rubli).
  4. Nie stosować leku dłużej niż 7 dni.

Lek nie wymaga recepty i może być użyty przed udaniem się do lekarza. Dlatego analogi narzędzi można również wybierać niezależnie.

Istnieje forma balsamu z mentolem i eukaliptusem. Brakuje oksymetazoliny, nie ma działania zwężającego naczynia, ale ma działanie przeciwzapalne i antyseptyczne. Analogi dla balsamu należy wybierać oddzielnie.

Oksymetazolina zawiera w składzie takich analogów Viks Active, jak:

Spróbujemy zrozumieć te przygotowania bardziej szczegółowo.

Afrin

Aktywnym składnikiem Afrin jest tylko oksymetazolina, ale dzięki środkowi pomocniczemu ten lek ma pewne cechy szczególne. Obejmują one następujące punkty:

  1. Karmeloza sodowa i powidan dają aerozolowi zdolność do nie wypływania z nosa i równomiernego rozprowadzania po błonie śluzowej.
  2. Lek działa przez 12 godzin, co pozwala na jego stosowanie 2 razy dziennie.
  3. Lek nie jest wchłaniany do krwioobiegu ze względu na specjalną strukturę sprayu.
  4. Może być stosowany w czasie ciąży po konsultacji z lekarzem.
  5. Konieczne jest skonsultowanie się ze specjalistą, jeśli efekt nie zostanie zaobserwowany w ciągu 5 dni.
  6. Wyprodukowany przez kanadyjskiego producenta ma koszt 200-230 rubli.

W składzie Afrin znajduje się kilka leków o dodatkowych właściwościach:

  • Nawilżający Afrin - dzięki dodatkowym substancjom tworzy efekt nawilżający. Szczególnie skuteczny w alergicznym nieżycie nosa i zapaleniu zatok.
  • Afrin Extra - zawiera eukaliptus i mentol. Nie wpływają na mechanizm zwężania naczyń, ale stymulują receptory zimna, co tworzy specjalny efekt i orzeźwiający zapach. Jeśli chcesz zastąpić Weeks Active Balsam, analogowo w postaci elementów pasujących Afrin Ekstro, jak to możliwe.

Nazivin

Nazivin jest produkowany nie w formie sprayu, ale w postaci kropli. Warto pamiętać o tej różnicy, ponieważ każdy pacjent ma swoje preferencje przy wyborze formy leku na przeziębienie.

  1. Dość tani niemiecki lek kosztuje 150 rubli.
  2. Możliwy wpływ na poziomie systemu.
  3. Może być stosowany u dzieci.
  4. Efekty uboczne są dość rzadkie.
  5. Spowalnia wchłanianie środków znieczulających z jamy nosowej i wydłuża ich działanie.
  6. Efekt zaczyna się 15 minut po wkropleniu.

Tego leku nie można polecić absolutnie wszystkim, ale przy braku analogów można go stosować.

Nazol

Lek ten jest dostępny w postaci aerozolu do nosa o takim samym stężeniu jak Viks Active.

  1. Ma przyjemny słaby zapach mentolu i aparatu.
  2. Nie tylko łagodzi zimno, ale także skutecznie otwiera usta zatok przynosowych i rurki słuchowej.
  3. Ważne 10 minut po aplikacji przez 10 godzin.
  4. Jest również stosowany u dzieci powyżej 6 lat.
  5. Nie zaleca się używania dłużej niż 3 dni.
  6. Wyprodukowany przez włoskiego producenta, sprzedawany w Rosji w cenie 150-200 rubli.

Jest to godny lek oparty na oksymetazolinie.

Knoxpray

Jeśli potrzebujesz znaleźć tańszy lek, powinieneś zwrócić uwagę na Noxpray. Lek kosztuje około 120-130 rubli i ma następujące cechy:

  1. Szybko działa na naczynia błony śluzowej, powodując efekt po 5 minutach.
  2. Dostępny w wygodnej formie aerozolu do nosa.
  3. Nie stosować w okresie ciąży i laktacji.
  4. Działania niepożądane występują rzadko po przedawkowaniu.
  5. Może być używany nie dłużej niż 5 dni.

Lek jest produkowany przez ukraińską firmę i jest sprzedawany w naszym kraju za rozsądną cenę.

Analogi Balsam

Wszystkie powyższe leki zawarte w kompozycji oksymetazoliny i są stosowane jako substancje zwężające naczynia.

Vicks Active Balsam to kolejne lekarstwo. Nie ma składników zwężających naczynia i ma na celu wyeliminowanie swędzenia w jamie nosowej, innych objawów zakaźnego zapalenia błony śluzowej nosa, a także zniszczenia bakterii.

Analogi balsamu to:

  • Maść Ajikold Plus.
  • Aflubin - krople homeopatyczne.
  • Balsam Golden Star znany w Rosji.
  • Ołówek do inhalacji i maści Dr. Mama.
  • Maść Dr. Tayss Evkalipt.
  • Maść Kofol.

Każdy z leków ma wiele ograniczeń i skutków ubocznych. Przed użyciem dokładnie przeczytaj instrukcję, aw razie potrzeby skonsultuj się z lekarzem.

Vicks Active Balsam z mentolem i eukaliptusem - analogi

Jak korzystać

  • Dodaj leki z Szybkie wyszukiwanie na górnym panelu za pomocą Analog i spójrz na wynik.
  • W przypadku preparatów z substancją czynną wyświetlana jest lista kompletnych analogów (zawierających te same składniki).
  • Wprowadź fundusze, z którymi analogi nie powinny wchodzić w interakcje
  • Dodaj choroby, biorąc pod uwagę wskazania, przeciwwskazania i skutki uboczne, z których zostaną wybrane analogi.
  • Zobacz więcej filmów edukacyjnych na temat wyboru analogów

Dlaczego musisz szukać analogów

  • Medyczna usługa online ma na celu wybór optymalnej wymiany leków.
  • Znajdź tanie odpowiedniki drogich leków.
  • W przypadku leków, które nie mają pełnych analogów, zobacz listę najbardziej podobnych leków w użyciu.
  • Jeśli jesteś profesjonalistą, pomoc sztucznej inteligencji pomoże w wyborze leczenia.

Lek „Vicks Active Balsam with Menthol and Eucalyptus”: brak pełnych analogów; 100 analogów w akcji, najbardziej podobne - dr IOM Cold Rab (115-205ք)

Krótka informacja o narzędziu

Kryteria wyboru analogów

Możliwy lek zastępczy „Vicks Active Balm z mentolem i eukaliptusem”

Analogi do działania

Zaletą Cyberis jest wszechstronność, dzięki której można wybrać analogi do dowolnych leków. Sztuczna inteligencja analizuje wskazania, przeciwwskazania, komponenty, grupy farmakologiczne, a także informacje na temat praktycznego stosowania leków i wyświetla najlepsze zamienniki ze stopniem podobieństwa w procentach.
Pełne analogi leków nie zawsze są dostępne, a ich stosowanie nie zawsze jest możliwe ze względu na obecność niebezpiecznych interakcji lekowych. Dlatego konieczne jest stosowanie tylko podobnych leków, czasem nawet z różnych grup farmakologicznych.

Vicks Aktywne analogi

Ta strona zawiera listę wszystkich analogów Viks Active w składzie i zastosowaniu. Lista tanich analogów, a także możliwość porównywania cen w aptekach.

  • Najtańszy analog Vicks Active: Cook
  • Najbardziej popularny analog Vicks Active: Sinupret
  • Klasyfikacja ATC: objawy zimna i kaszlu

Tanie analogi Viks Aktywny

Przy obliczaniu kosztu tanich analogów Vicks Active wzięto pod uwagę minimalną cenę, która została znaleziona w cennikach dostarczonych przez apteki.

Popularne analogi Vicks Active

Ta lista analogów leków opiera się na statystykach najbardziej poszukiwanych leków.

Wszystkie analogi Vix Active

Analogi w składzie i wskazaniach

Powyższa lista analogów leków, w których wskazane są substytuty Vicks Active, jest najbardziej odpowiednia, ponieważ mają ten sam skład składników aktywnych i są zgodne ze wskazaniami do stosowania

Jak znaleźć tani odpowiednik drogiej medycyny?

Aby znaleźć niedrogi analog leku, leku generycznego lub synonimu, zalecamy przede wszystkim zwrócenie uwagi na skład, a mianowicie na te same składniki czynne i wskazania do stosowania. Składniki aktywne leku są takie same i będą wskazywać, że lek jest synonimem leku, który jest farmaceutycznie równoważny lub alternatywą farmaceutyczną. Nie należy jednak zapominać o nieaktywnych składnikach podobnych leków, które mogą wpływać na bezpieczeństwo i skuteczność. Nie zapomnij o poradach lekarzy, samoleczenie może zaszkodzić Twojemu zdrowiu, dlatego zawsze skonsultuj się z lekarzem przed użyciem jakiegokolwiek leku.

Cena aktywów Wix

Na poniższych stronach możesz znaleźć ceny Vicks Active i dowiedzieć się o dostępności w pobliskiej aptece.

  • Vicks Aktywna cena w Rosji
  • Cena aktywów Vicks na Ukrainie
  • Cena aktywów Vicks w Kazachstanie
Wszystkie informacje są prezentowane wyłącznie w celach informacyjnych i nie są powodem do samodzielnej recepty lub wymiany leku.

Viks Active SimptoMax: instrukcje użytkowania, analogi

Vicks Active to linia nowoczesnych skutecznych leków do objawowego leczenia przeziębienia i ARVI (w tym grypy). Vicks Active SimptoMax to kombinowany proszek w proszku do przygotowywania gorących napojów. Jego zastosowanie pomaga obniżyć temperaturę, zmniejszyć ból i przekrwienie błony śluzowej nosa.

Skład i postać dawkowania

Tygodnie Aktywny proszek SymptoMax jest dostarczany w laminowanych saszetkach 5 g. Pojedyncza dawka zawiera 1 g paracetamolu (przeciwbólowy przeciwgorączkowy) i 12,2 mg chlorowodorku fenylefryny (sympatykomimetyczny).

Każde opakowanie tygodni aktywnego SymptoMax Plus zawiera 0,5 g paracetamolu i 10 mg fenylryny. Kompozycja dodatkowo zawierała mukolityczny Gvayfenezin (0,2 g).

Kiedy powinienem wziąć Vicks Active?

Zaleca się stosowanie środka farmakologicznego w celu złagodzenia lub zmniejszenia nasilenia następujących objawów:

Ważne: preparaty Vicks Active nie wpływają na przyczynę choroby i nie przyspieszają procesu gojenia.

Kiedy Vicks Active SymptoMax jest przeciwwskazany?

Pacjenci z indywidualną nadwrażliwością na składniki czynne nie powinni w żadnym wypadku przyjmować słabych składników aktywnych.

Przeciwwskazania obejmują następujące choroby i stany:

Zwróć uwagę: Pacjentom z fenyloketonurią nie zaleca się przyjmowania tego leku, ponieważ jeden z jego składników pomocniczych jest źródłem fenyloalaniny - aspartamu.

Tygodnie aktywne SymptoMax nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat. Vicks Active SimptoMax Plus jest dopuszczony do użytku od 12 lat.

Jak przyjmować lek?

Proszek z jednej saszetki przed użyciem należy rozcieńczyć w 200-250 ml gorącej wody (nie wrzącej wody!) I poczekać, aż roztwór ostygnie. Dopuszczalna dawka dzienna - 4 saszetki (20 g). Pomiędzy dawkami należy utrzymywać odstępy 4-6 godzin.

Jako przeciwgorączkowe Vicks Active możesz wziąć 3 dni z rzędu i jako środek przeciwbólowy - nie więcej niż 5 dni. Jeśli istnieje potrzeba kontynuowania leczenia, należy skonsultować się z lekarzem. Długotrwałe stosowanie paracetamolu wymaga monitorowania wzoru krwi obwodowej i okresowego monitorowania czynności wątroby.

Efekty uboczne

W przypadku nietolerancji aktywnych składników mogą wystąpić reakcje alergiczne - świąd, wysypka („pokrzywka”), skurcz oskrzeli i obrzęk naczynioruchowy. W ciężkich przypadkach wstrząs anafilaktyczny nie jest wykluczony.

Większość pacjentów bardzo dobrze toleruje tygodnie aktywnego SimptoMax.

Skutki uboczne paracetamolu:

  • zawroty głowy;
  • anoreksja (zmniejszenie lub zanik apetytu);
  • zaburzenia dyspeptyczne;
  • zaburzenia jelitowe;
  • ból w nadbrzuszu (w projekcji żołądka);
  • suche usta;
  • rozszerzone źrenice;
  • naruszenie jasności percepcji wzrokowej w pobliżu;
  • dyzuria (naruszenie wydzielania moczu);
  • wzrost ciśnienia krwi.

Zwróć uwagę: paracetamol może powodować uszkodzenie wątroby (martwica wątroby) i nerek (śródmiąższowe zapalenie nerek).

Skutki uboczne chlorowodorku fenylefryny:

  • kołatanie serca;
  • nadciśnienie tętnicze;
  • zaburzenia snu;
  • niepotwierdzony niepokój;
  • wysoka nerwowa drażliwość;
  • drżenie;
  • drażliwość;
  • zamieszanie;
  • zaburzenia orientacji w przestrzeni;
  • zaburzenia dyspeptyczne.

Przedawkowanie

Wraz ze znacznym nadmiarem pojedynczych i dziennych dawek pojawiają się objawy zatrucia paracetamolem. Przyjmowanie ≥ 10 g tej substancji powoduje uszkodzenie wątroby i nerek. Objawy kliniczne przedawkowania (rozwijają się po 12-48 godzinach) obejmują nudności, wymioty, dyskomfort w jamie brzusznej lub bóle brzucha i arytmię.

Ważne: ciężkie zatrucie powoduje postępującą encefalopatię. Śpiączka i śmierć nie są wykluczone.

W przypadku przedawkowania należy zadzwonić po karetkę lub skontaktować się z najbliższą placówką medyczną. W ciągu 2 godzin musisz przepłukać żołądek i wziąć chelatory (węgiel aktywny). W ciągu pierwszych 8–9 godzin przedstawiono specyficzne antidotum, metioninę, a później (12 godzin lub więcej) pokazano acetylocysteinę do detoksykacji. Dalsze taktyki medyczne zależą od stopnia uszkodzenia narządów wewnętrznych. W warunkach szpitala wskazane jest urządzenie do oczyszczania krwi - hemodializa.

Duże dawki guinenefesyny mogą powodować depresję oddechową, zaburzenia trawienia i dezorientację.

Działanie farmakologiczne

Paracetamol blokuje bez ograniczeń enzym cyklooksygenazę w ośrodkowym układzie nerwowym, zmniejszając w ten sposób wytwarzanie mediatorów bólu i zapalenia - prostacykliny i prostaglandyn. Właściwości przeciwgorączkowe ze względu na bezpośredni wpływ na centrum podwzgórza termoregulacji.

Fenylefryna jest sympatykomimetykiem, który stymuluje receptory α-adrenergiczne. Powoduje zwężenie naczyń błony śluzowej nosa, co pomaga zmniejszyć obrzęk i wyciek z nosa.

Obecny w Vicks Active SimptoMax Plus, guaifenezyna jest mukolityczna. Składnik ten przyczynia się do rozcieńczenia plwociny w oskrzelach i zwiększa jej objętość. Dzięki temu sekret łatwiej uzyskuje się z górnych dróg oddechowych, a ataki kaszlu rozwijają się znacznie rzadziej.

Po przyjęciu gorącego napoju składniki leku są szybko i całkowicie wchłaniane w przewodzie pokarmowym. Wnikają do krwiobiegu i działają systemowo, swobodnie penetrując barierę krew-mózg. Efekt terapeutyczny rozwija się w ciągu 15-25 minut i utrzymuje się przez 6-12 godzin. Biotransformacja fenylefryny i paracetamolu występuje w wątrobie. Niezmienione substancje i ich produkty przemiany materii są wydalane głównie z moczem.

Vicks Aktywny SymptoMax podczas ciąży

Podczas ciąży (zwłaszcza w trymestrze I i III) nie należy przyjmować leków zawierających paracetamol, chociaż substancja nie ma właściwości teratogennych i embriotoksycznych. Jeśli to konieczne, leczenie objawowe w okresie laktacji dziecka należy tymczasowo przenieść na sztuczne karmienie.

Interakcja z innymi lekami

Działanie hepatotoksyczne paracetamolu, nawet przy stosowaniu stosunkowo małych dawek (5 g), może rozwinąć się wraz z podawaniem Primidonu, ryfampicyny, karbamazepiny, fenytoiny i fenobarbitalu.

Tygodni Simtomax Active nie należy przyjmować jednocześnie z lekami z grupy inhibitorów monoaminooksydazy, β-blokerów i trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych.

Skuteczność pośrednich leków przeciwzakrzepowych i przeciwpłytkowych wzrasta, a leków urykozurowych maleje.

Paracetamol jest w stanie wzmocnić działanie sedatorów.

Równolegle nie zaleca się picia innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (zwłaszcza zawierających paracetamol) i leków przeciwlękowych.

Jednoczesne stosowanie hormonów steroidowych zwiększa prawdopodobieństwo rozwoju jaskry.

Fenylefryna w połączeniu z lekami przeciwdepresyjnymi i przeciwpsychotycznymi może wywołać naruszenie motoryki jelit (zaparcia) i wolniejsze wydzielanie moczu.

Opcjonalnie

Szczególną ostrożność muszą zachować osoby, u których zdiagnozowano:

  • przewlekła obturacyjna choroba płuc;
  • astma oskrzelowa;
  • hiperoksaluria;
  • hiperbilirubinemia (wrodzona).

W czasie leczenia należy powstrzymać się od przyjmowania napojów alkoholowych i nalewek farmaceutycznych, ponieważ etanol zwiększa toksyczne działanie na wątrobę.

W okresie terapii nie zaleca się prowadzenia pojazdów i angażowania się w inne czynności wymagające dużej koncentracji uwagi.

Przechowuj przygotowane rozwiązanie nie powinno być.

Warunki przechowywania i wyjazdu z aptek

Nie potrzebujesz recepty na zakup leku złożonego na objawy przeziębienia i grypy.

Saszetki z lekiem należy przechowywać w temperaturze w zakresie od + 15 ° C do + 25 ° C

Okres ważności leku wynosi 3 lata od daty wydania (jest wymieniony na opakowaniu fabrycznym).

Trzymaj z dala od dzieci!

Vicks Analogs Active

Analogi Vicks Active SimptoMax to leki Caffetin ColdMax, Coldact, Coldrex, Lemsip i inne.

Vladimir Plisov, Recenzent medyczny

5 403 odsłon ogółem, 8 odsłon dzisiaj

Recenzja: Przygotowanie Vicks Active Balsam - Możesz użyć analogu i taniej, wynik jest taki sam!

Reklama jest motorem handlu! Po raz kolejny przekonałem się o tym na podstawie własnych doświadczeń. Teraz jest czas na grypę i przeziębienia, aw telewizji jesteśmy aktywnie zachęcani do używania leku takiego jak Vicks Active Balsam.

Przyszedłem do apteki - kupiłem ją, chociaż byłem zszokowany ceną 270 rubli. Ale, jak pamiętała, jak dobry jest wynik, a co najważniejsze - „po pierwszej aplikacji!” (jak powiesimy cudowny makaron na uszach).

Wróciłem do domu, otworzyłem pudełko i zobaczyłem podejrzanie znajomą rurkę - to naprawdę wygląda jak tubka maści dr. Dobra, śmiało.

Przeczytałem, jak zastosować ten „balsam”, a także zdałem sobie sprawę, że metoda aplikacji z Dr Mamą jest taka sama.

Cóż, kiedy otworzyłem pudełko, wygląd wydawał mi się całkiem podobny, prawda.

Jestem zadowolony z kompozycji, to mentol, eukaliptus i olej cedrowy. Wszystko jest bardzo fajne, ale są też zbiegi okoliczności.

Kiedy go użyłem, zdałem sobie sprawę, że metoda użycia jest podobna, trzeba go pocierać w plecy, jeśli kaszlesz, wcierasz go w gardło bólem gardła i rozmazuje skrzydła nosa - z zimnem.

Wszystko genialne jest proste! Oczywiście, rura Dr Mom jest mniejsza i ma tylko 20 g. I Balsam 50 g. Ale doktor Mama i kosztuje około 70 rubli.

Ty decydujesz, nie zachoruj i skonsultuj się z lekarzem!

Vicks Active maść (balsam): instrukcje użytkowania, ceny, analogi przeglądu, recenzje

Maść Vicks Active - lek łączony do użytku zewnętrznego. Jest stosowany w leczeniu chorób układu oddechowego, któremu towarzyszy kaszel i katar. Po zastosowaniu leku na skórze klatki piersiowej ułatwione jest oddychanie, lepka plwocina zaczyna się skutecznie wycofywać. Vicks Asset pomaga przekształcić kaszel w produktywną mokrą formę. Maść charakteryzuje się również wyraźnym działaniem drażniącym, aseptycznym, przeciwzapalnym.

Składa się z komponentów pochodzenia naturalnego, nietoksycznych dla organizmu ludzkiego. Dlatego jego stosowanie jest praktykowane w pediatrii, aby poprawić samopoczucie dzieci z zapaleniem migdałków, zapaleniem oskrzeli, tchawicą. Niewątpliwe zalety środków zapachowych - bezpieczeństwo i łatwość użycia.

Opis leku

Balsam Vicks Active jest niezbędny w leczeniu przeziębienia z ostrymi objawami objawów - katar i kaszel. Patologie układu oddechowego prawie zawsze występują na tle przekrwienia błony śluzowej nosa, kichania, bólu gardła. Głównymi przyczynami chorób są przenikanie wirusów, bakterii chorobotwórczych do organizmu, aktywacja grzybów drożdżopodobnych. Do ich zniszczenia wykorzystywane są różne środki:

  • antybakteryjny;
  • przeciwwirusowy;
  • przeciwdrobnoustrojowy;
  • przeciwgrzybiczy.

Ale pozytywny wynik ich kursu musi czekać kilka dni. Aby dorosły lub dziecko nie cierpiał na bolesne objawy, Weeks Active jest objęty schematami terapeutycznymi.

Zdolność maści do stymulowania odporności ogólnoustrojowej i miejscowej została udowodniona klinicznie. Wzrasta odporność organizmu na zakaźne patogeny. W większości przypadków patologie oddechowe wywołują różnego rodzaju wirusy. Ale gdy odporność jest osłabiona, mogą być dołączone zakażenia bakteryjne i czasami grzybicze. Termin stosowania balsamu z olejkami eterycznymi zapobiega rozwojowi zdarzeń w tak negatywnym scenariuszu.

Grupa kliniczna i farmakologiczna

Maść Vicks Active wchodzi w skład klinicznej i farmakologicznej grupy środków o lokalnej drażniącej skuteczności. Zakres ich stosowania - przeziębienia, kaszel o określonej etiologii. Lek o właściwościach farmakologicznych można przypisać lekom przeciwzapalnym i antyseptycznym.

Działanie farmakologiczne

Szeroka gama zastosowań Balsam Vicks Active wynika z leczniczych właściwości naturalnych składników. Wzmacniają i zapewniają dłuższy efekt terapeutyczny. Praktycznie wszystkie składniki maści mają miejscowe działanie drażniące i przeciwzapalne. Zwiększają wrażliwość zakończeń nerwowych znajdujących się w skórze i tkance podskórnej. W rezultacie osoba odczuwa silny przypływ ciepła, ale nie ból i swędzenie w gardle lub jamie nosowej.

Lek charakteryzuje się innymi właściwościami terapeutycznymi:

  • normalizacja krążenia krwi. Pod działaniem ciepła dopływ krwi do tkanek jest poprawiony przez tlen, składniki odżywcze i substancje biologicznie czynne;
  • optymalizacja mikrokrążenia. Składniki maści zapobiegają przenikaniu makrofagów i leukocytów (komórek układu odpornościowego) do ognisk zakaźnych. W rezultacie zmniejsza intensywność obrzęku gardła i błony śluzowej nosa;
  • wydalanie plwociny i śluzu. Oleje z Vicks Active mają wyraźne działanie mukolityczne. Zmniejszają lepkość plwociny, mocno przylegającą do ścian krtani, gardła, przewodów nosowych. Sekret jest rozcieńczany i swobodnie ewakuowany podczas kaszlu lub dmuchania;
  • zmniejszona aktywność zakaźnych patogenów. Maść jest silnym środkiem antyseptycznym. Dzięki swoim składnikom ogniska zapalne są oczyszczane z patogennych mikroorganizmów i toksycznych produktów ich żywotnej aktywności. Jednocześnie ich wzrost i aktywna reprodukcja spowalniają;
  • łatwiejsze oddychanie. Patologiom dróg oddechowych towarzyszy wyciek z nosa, przez co organizm cierpi na brak tlenu. Prowadzi to do dalszego pogorszenia stanu zdrowia, a czasami do progresji choroby. Nawet przy zastosowaniu pojedynczego balsamu przekrwienie błony śluzowej nosa znika na 8 godzin.

Pediatrzy, lekarze pierwszego kontaktu, otolaryngolodzy zalecają Viks Aktywny pacjentom, którzy są przeciwwskazani w lekach ogólnoustrojowych. Składniki maści nie wnikają do krwiobiegu. Dlatego nie mogą powodować zaburzeń żołądkowo-jelitowych ani neurologicznych.

Uwolnij formę i kompozycję

Balsam Vicks Active z mentolem i eukaliptusem jest pakowany w 50,0 g w plastikowych butelkach koloru niebieskiego. Maść ma jednolitą żelową konsystencję, biały kolor z lekko żółtawym odcieniem. Przyjemny aromat leku zapewnia mieszankę olejków eterycznych z sosny, mięty, eukaliptusa. Właściwości terapeutyczne Vicks Active opierają się na obecności w składzie takich aktywnych składników:

  • lewomentol otrzymywany z olejku eterycznego z mięty pieprzowej;
  • tymol zawarty w oleju tymiankowym;
  • kamfora;
  • olejek eukaliptusowy;
  • olejek terpentynowy lub terpentyna gumowa.

Balsam pomocniczy to biała parafina i olej cedrowy. Wtórne opakowanie środków zewnętrznych - kartonowe pudełko z instrukcją użytkowania w środku.

Warunki przechowywania

Lek jest ważny przez 4 lata. Powinien być przechowywany w ciemnym miejscu w temperaturze nie wyższej niż 25 ° C Podczas złuszczania maści, zmiany koloru i zapachu, nie można jej użyć w terapii. Ponadto obiekt nie powinien mieć dostępu do małych dzieci, co może przyciągać ciekawe opakowania. Jeśli balsam wejdzie w kontakt z błonami śluzowymi nosa, ust lub oczu dziecka, może wystąpić oparzenie chemiczne.

Istnieje duże prawdopodobieństwo skurczu oskrzeli, zagrażającego życiu zwężenia oskrzeli.

Instrukcje użytkowania

Zastosowanie maści pozwala poprawić samopoczucie kilka minut po wcieraniu w skórę. Oddychanie staje się głębsze, a kaszel jest mniej wyniszczający. Dlatego nawet jednorazowe użycie leku pozwala przez długi czas pozbyć się objawów przeziębienia. Jeśli lekarz nie określił indywidualnego schematu dawkowania, zastosuj maść zgodnie z instrukcjami. Ze względu na złożony efekt w drogach oddechowych rozpoczyna się proces odzyskiwania:

  • kiedy odkrztuszanie, plwocina jest wydzielana, drogi oddechowe są czyszczone;
  • znika obrzęk, suchość, podrażnienie błony śluzowej nosa;
  • podczas dmuchania i kaszlu osoba nie doświadcza niewygodnych bolesnych doznań.

Stosowanie Vicks Active często pomaga zmniejszyć dawkę leków ogólnoustrojowych, niebezpiecznych skutków ubocznych.

Wskazania i przeciwwskazania

Lek jest przepisywany pacjentom jako objawowy lek w leczeniu patologii układu oddechowego. Vicks Active pomaga wyeliminować katar i kaszel z chorobami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi. Może być stosowany w leczeniu patologii o dowolnym nasileniu, niezależnie od liczby rozwiniętych powikłań.

Balsam wchodzi w skład schematów leczenia zapalenia oskrzeli, zapalenia oskrzelików, zapalenia gardła, zapalenia krtani, ostrego zapalenia migdałków, zapalenia tchawicy.

Istnieją również choroby, w których terapia nie jest możliwa. Dla Viks Aktywne przeciwwskazania obejmują takie stany patologiczne:

  • kaszel spowodowany paleniem, rozedmą płuc, ciężkim nagromadzeniem gęstej plwociny;
  • astma oskrzelowa, podatność na skurcz oskrzeli;
  • drgawki drgawkowe;
  • zapalenie płuc;
  • fałszywy zad spowodowany obrzękiem krtani;
  • naruszenie integralności skóry w obszarze stosowania leku.

Maść Vicks Active nie jest przydzielana podczas ciąży i karmienia piersią. Objawy kliniczne patologii układu oddechowego są podobne do objawów chorób, w których leczeniu nie stosuje się balsamu. Dlatego niepraktyczne i niebezpieczne jest używanie go bez wstępnego badania przez lekarza.

Dawkowanie i podawanie

Maść Vicks Active jest przeznaczona wyłącznie do stosowania na skórę pleców, klatki piersiowej lub szyi. Zabieg przeprowadza się lekkimi ruchami 2-3 razy dziennie. Otolaryngolodzy zalecają stosowanie leku przed snem. Zapewni to długoterminowy efekt terapeutyczny i pomoże pacjentowi dobrze spać całą noc. Główne metody stosowania balsamu w leczeniu kaszlu:

  • podanie na górną część klatki piersiowej, z wyłączeniem obszaru serca;
  • wcieranie w skórę pleców między łopatkami z przewlekłym, wyniszczającym kaszlem;
  • smarowanie szyi z wyjątkiem obszaru tarczycy.

W leczeniu nieżytu nosa stosuje się te same metody. Dokładnie umyć ręce po zakończeniu. Olejki eteryczne powodują poważne podrażnienia, gdy wchodzą do oczu, ust, nosa. Jeśli tak się stanie, lekarze zalecają obficie spłukiwanie błon śluzowych wodą. Pojedyncza dawka dla niemowląt Vicks Active - 5,0 mg, dla dorosłych - 15,0 mg (łyżeczka bez szkiełka).

Skutki uboczne i specjalne instrukcje

Zgodnie z instrukcjami Balm Vicks Active może być stosowany w leczeniu dzieci tylko zgodnie z zaleceniami pediatry. Konieczne jest przeprowadzenie testów w celu wykrycia podatności alergicznej u niemowląt i dorosłych. Aby to zrobić, niewielką ilość środków należy wcierać w nadgarstek i odczekać 45-60 minut. Jeśli skóra nie jest spuchnięta i nie zmienia koloru na czerwony, wtedy maść Vicks Active jest całkowicie bezpieczna.

Maść stosowana w leczeniu w nadmiarze może być przyczyną działań niepożądanych. Wzrasta prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej, skurczu krtani, skurczu oskrzeli, podrażnienia błon śluzowych. W takich przypadkach należy natychmiast zadzwonić do zespołu pogotowia ratunkowego.

Ciąża i laktacja

Maści Vicks Active nie wolno stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Jego stosowanie jest szczególnie niebezpieczne w pierwszym trymestrze ciąży, kiedy układane są narządy wewnętrzne płodu. Nie przeprowadzono badań klinicznych w celu ustalenia bezpieczeństwa balsamu dla kobiet w ciąży.

Użyj w dzieciństwie

Maść Vicks Active może być stosowana w leczeniu przeziębienia u dzieci powyżej 2 lat. Jeśli po 2-3 dniach stan dziecka nie ulegnie poprawie, należy skontaktować się z pediatrą.

Maść Vicks Active jest dopuszczona do bezpłatnego wydawania z aptek bez recepty od lekarza. Jego średni koszt wynosi 250 rubli.

Analogi

Ważnymi analogami maści Vicks Active są Travisil, Suprima Plus, Doctor Mom, Kim i Gold Star.

Recenzje

Valeria, Pyatigorsk: Nie mogłem pozbyć się przewlekłego bolesnego kaszlu przez bardzo długi czas. Pomogły ani reklamowane syropy, ani pigułki. Otolaryngolog zalecił połączenie ich z maścią Vicks Active. Takie podwójne działanie znacznie przyspieszyło powrót do zdrowia.

Natalya, Wołgodońsk: Właśnie oddałem córkę do przedszkola, ponieważ natychmiast zdiagnozowali zapalenie oskrzeli. Co dwa tygodnie musiałem iść do szpitala. Bardzo uratowana maść Vicks Active. Teraz używam go przy pierwszych objawach przeziębienia.

Jak szybko podciągnąć nogi: kompleks fitness dla fanów zdrowego stylu życia

Struktura anatomiczna

Mięśnie nóg można podzielić na trzy obszary, z których każdy spełnia określone funkcje. Wśród nich są:

  • mięsień czworogłowy uda (mięsień czworogłowy uda). Znajduje się z przodu, odpowiada za przedłużenie stawu kolanowego;
  • biceps (biceps femoris). Znajduje się na odwrotnej stronie, jego funkcją jest zginanie nogi w kolanie;
  • noga dolna Ta grupa mięśni znajduje się z tyłu, tuż poniżej kolana.

Mięsień czworogłowy jest największą grupą mięśni, więc ich niewystarczający rozwój natychmiast odzwierciedla wygląd sportowca. Bicepsy nie mogą pochwalić się tymi samymi imponującymi ilościami, ale biorą udział w wielu ćwiczeniach fitness. Otrzymują największe obciążenie podczas zginania nóg w symulatorze i różne rodzaje trakcji.

Obszar łydki składa się z mięśni łydki i podeszwy. Są one włączane do pracy, gdy osoba porusza stopą, jednak cielęta pełnią tę funkcję, gdy nogi są zgięte, a mięśnie płaszczkowate - po wyprostowaniu. Zatem nogi muszą być przepracowane na przemian z ćwiczeniami stojącymi i siedzącymi.

Dlaczego kondycja nóg jest tak ważna

Początkujący, którzy niedawno odkryli treningi siłowe często zastanawiają się: po co ćwiczyć nogi? Niektórzy nowicjusze zdrowego stylu życia po prostu ignorują ćwiczenia na dolną część ciała, koncentrując się na ćwiczeniu górnej części ciała. W kulturystyce takie podejście jest uważane za całkowicie błędne. Fitness dla nóg ma wiele zalet, ale dla wielkiego sportowca ważne jest tylko jedno: rozwinięte mięśnie dolnej części ciała stymulują inne mięśnie do aktywnego wzrostu. Mówiąc najprościej, jeśli głęboko pracujesz nad mięśniami nóg, ciało spróbuje skorygować nierównowagę dzięki aktywnemu rozwojowi ramion, ramion i klatki piersiowej. Nagrodą za wysiłki będzie idealna atletyczna figura, w której dolna i górna część są jednolicie dopracowane.

Potencjalne niebezpieczeństwo treningu fitness dla fanów zdrowego stylu życia

Sprawność fizyczna jest zawsze związana z ryzykiem kontuzji. Odnosi się to również do ćwiczeń na nogi, ponieważ gdy są wykonywane, istnieje możliwość uszkodzenia stawów kolanowych. Przysiady z ciężarkami mogą prowadzić do zniszczenia chrząstki, ale temu procesowi można zapobiec przy normalnej rozgrzewce. Spędzając 5-10 minut na biegu przed treningiem, chronisz się przed większością obrażeń.

Podczas konstruowania idealnej figury zawsze istnieje szansa na siphone jednej lub innej części ciała. Na tle nadmiernie rozwiniętych nóg pas barkowy i klatka piersiowa będą wyglądały mniej masywnie, ale można to łatwo poprawić za pomocą dalszego treningu.

Główne niebezpieczeństwo czai się sportowców w wieku 20-25 lat. W tym okresie kości nadal się wydłużają, ale trening sprawnościowy nóg może znacznie spowolnić ten proces. Jeśli młody fan kulturystyki systematycznie przesadza z wagą przysiadów, na zawsze pożegna się ze snem o wysokim wzroście. Aby tego uniknąć, musisz ściśle przestrzegać zaleceń trenera dotyczących wyboru obciążeń.

Jeśli aspirujesz do dobrej formy fizycznej, nie bój się wymienionych trudności, ponieważ nie ma sprawności bez wad. Aby zminimalizować potencjalne szkody, przestrzegaj następujących zasad:

  • rozgrzewaj się i ćwicz przed wyczerpaniem stawów kolanowych;
  • ściśle przestrzegaj techniki wykonywania ćwiczeń, poruszając się powoli, bez szarpnięć;
  • harmonijnie wypracować górną i dolną część ciała;
  • równomiernie załaduj mięśnie czworogłowe, bicepsy i piszczel, aby uniknąć zachwiania równowagi.

Podstawowe ćwiczenia fitness na nogi

Przydatność siłowa dolnej części ciała opiera się na następujących ćwiczeniach: przysiady, wyciskanie na ławce, przedłużanie siedzące, zgięcie leżące, martwy ciąg, podnoszenie skarpet na różne sposoby. Kluczową rolę odgrywają przysiady, podczas których musisz użyć sztangi. Pamiętaj, że duża masa robocza zawsze wiąże się z ryzykiem zranienia stawów kolanowych. Aby uniknąć kontuzji, dobrze się rozgrzej, stosuj technikę ćwiczeń fitness, nie rób ostrych szarpnięć. Jeśli jesteś nowy, przykucnij specjalną techniką:

  • wykonać 20-30 powtórzeń z własnym ciężarem lub pustą szyją;
  • dodając 20-40 kilogramów, usiądź 15-20 razy. Rozgrzewka się skończyła;
  • nieznacznie zwiększaj masę i podejdź do podejścia w 8-12 powtórzeniach;
  • Weź pełną wagę roboczą i ukończ 2-3 zestawy.

Prasa do nóg, podobnie jak przysiady, jest podstawowym ćwiczeniem. Podczas jego wykonywania największe obciążenie spada na mięsień czworogłowy uda i staw kolanowy. Aby trening fitness przyniósł pożądane rezultaty, upewnij się, że zajmujesz właściwą pozycję. Jeśli chcesz pracować w izolacji na zewnątrz uda, przekręć skarpety ku sobie, w przeciwnym razie część ładunku będzie na pośladkach. Aby chronić kolana, nie prostuj nóg do końca i pchaj się za pomocą obcasów.

W programie zajęć nie można się obyć bez odosobnionych ćwiczeń fitness - na przykład zginanie nóg w pozycji leżącej. To ćwiczenie jest aktywnie wykorzystywane w dogłębnej analizie bicepsów w drugiej połowie treningu, kiedy pozostałe mięśnie otrzymały już wystarczające obciążenie. Pamiętaj, że przy izolacji izolacja nie jest ważna.

Do ćwiczeń nogi podnoszą skarpetki. Powinny być wykonywane w pozycji stojącej i siedzącej, aby równomiernie działać na mięśnie płaszczkowate i łydkowe. Wkładki są ładowane przez cały dzień, dzięki czemu łatwo się zużywają. Aby uzyskać zauważalny rezultat, należy użyć maksymalnej masy roboczej i dużej liczby powtórzeń, aż do uszkodzenia mięśni.

Vicks

Vicks to marka farmaceutyczna firmy Procter and Gamble, „wspaniałej i strasznej” firmy, która należy do dwudziestu największych na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej.

W związku z tym, dla jakości produktów, możesz bezpiecznie ręczyć za swoją głowę.

Jednak irytująca wzmianka w reklamie telewizyjnej o „środkach ludowych” może odnosić się tylko do balsamu z mentolem i eukaliptusem, reszta produktów - „chemimy” golimye.

Pozdrawiam autora strony.

Istnieją przeciwwskazania. Przed rozpoczęciem skonsultuj się z lekarzem.

Vicks Active Sineks na stronie leków na zwężenie nosa.

Vicks Active Expectomedic na stronie preparatów acetylocysteiny.

Wszystkie leki na przeziębienie i grypę dla marek są tutaj.

Są tu preparaty na zimno na bazie Paracetamolu od innych producentów.

Leki przeciwwirusowe i immunomodulatory tutaj.

Zamieść swoją recenzję lub pytanie o leki (nie zapomnij podać nazwy leku w tekście wiadomości) tutaj.

Vicks Active Balsam z mentolem i eukaliptusem - instrukcje użytkowania

Formularz wydania

Maść do użytku zewnętrznego od białego do zhetowato-białego, o charakterystycznym zapachu.

  • lewomentol 2,75 g
  • kamfora 5 g
  • Olej eukaliptusowy 1,5 g
  • terpentyna olejowa 5 g

Grupa kliniczna i farmakologiczna

Lek o lokalnym działaniu drażniącym, stosowany zewnętrznie na przeziębienia i kaszel.

Działanie farmakologiczne

Połączone leki, których działanie jest spowodowane składnikami w ich składzie. Zapewnia działanie drażniące, przeciwzapalne i antyseptyczne. Zmniejszenie stopnia przekrwienia błony śluzowej nosa przy pojedynczym podaniu leku obserwuje się do 8 godzin

Farmakokinetyka

Wskazania do stosowania leku VIKS ACTIVE BALM Z MENTHOLEM I EUCALIPTEM

W kompleksowym leczeniu chorób zapalnych dróg oddechowych towarzyszy:

  • katar;
  • przekrwienie błony śluzowej nosa;
  • kaszel i ból gardła.

Schemat dawkowania

Lek jest przeznaczony do stosowania zewnętrznego (szlifowanie) u dorosłych i dzieci powyżej 2 lat.

Maść należy wcierać lekko 2-4 razy dziennie w skórę klatki piersiowej z przeziębieniem i przekrwieniem nosa; w skórze szyi - podczas kaszlu i bólu gardła; w skórze pleców - podczas kaszlu. Czas trwania leczenia wynosi średnio do 5 dni.

Efekty uboczne

Możliwe: reakcje alergiczne, skurcz krtani, skurcz oskrzeli, podrażnienie skóry w obszarze stosowania leku, łzawienie.

Przeciwwskazania do stosowania leku VIKS ACTIVE BALM Z MENTHOLEM I EUCALIPTEM

  • tendencja do laryngo i skurczu oskrzeli;
  • astma oskrzelowa;
  • krztusiec
  • fałszywy zad (ostre zwężenie krtani i tchawicy);
  • kaszel spowodowany nagromadzeniem plwociny (śluzu);
  • długotrwały lub przewlekły kaszel spowodowany paleniem lub rozedmą płuc;
  • uszkodzenie skóry i choroby skóry w obszarze zamierzonego zastosowania leku;
  • dzieci do 2 lat;
  • nadwrażliwość na lek.

Stosowanie preparatu VIKS ACTIVE BALM Z MENTHOLEM I EUCALIPTEM w czasie ciąży i laktacji

W związku z brakiem doświadczenia w stosowaniu u kobiet w ciąży i karmiących piersią, nie zaleca się mianowania leku w tej grupie.

Stosuj u dzieci

Przeciwwskazane u dzieci poniżej 2 lat.

Specjalne instrukcje

Nie połykaj. Nie umieszczaj leku na skórze nosa i / lub twarzy. Należy unikać dostania się leku do oczu, błon śluzowych nosa, jamy ustnej. W przypadku przypadkowego spożycia maści do oczu i błon śluzowych zaleca się obfite mycie wodą.

Nigdy nie podgrzewaj leku i nie używaj go w stanie rozgrzanym.

Po zmieleniu nie należy mocno dociskać odzieży pokrywającej obszar stosowania leku.

Jeśli stan zdrowia nie poprawi się w ciągu 5 dni lub pogorszy się, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.

Wpływ na zdolność prowadzenia transportu i mechanizmów kontrolnych

Stosowanie leku nie wpływa niekorzystnie na zdolność do wykonywania potencjalnie niebezpiecznych czynności, które wymagają dużej koncentracji uwagi i szybkości reakcji psychomotorycznych (w tym prowadzenia pojazdów i innych pojazdów, pracy z mechanizmami ruchomymi).

Przedawkowanie

Objawy: podrażnienie skóry w miejscu podania leku, skurcz oskrzeli, skurcz krtani.

Leczenie: Nadmierną maść można usunąć gazą lub ręcznikiem papierowym zwilżonym olejem roślinnym. W przypadku skurczu oskrzeli lub krtani, pacjent powinien natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Warunki sprzedaży aptek

Lek jest zatwierdzony do stosowania jako środek OTC.

Warunki przechowywania

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci w temperaturze nie wyższej niż 25 ° C Okres ważności - 4 lata.

Vicks Active SimptoMax - instrukcje użytkowania

Formularz wydania

Proszek do przygotowania roztworu doustnego o smaku cytryny.

  • paracetamol 1 g
  • Chlorowodorek fenylefryny 12,2 mg
  • kwas askorbinowy 100 mg

Grupa kliniczna i farmakologiczna

Lek do objawowego leczenia ostrych chorób układu oddechowego.

Działanie farmakologiczne

Połączone leki, których działanie jest spowodowane składem ich składników.

Paracetamol ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, efekty te są spowodowane hamowaniem syntezy prostaglandyn w OUN.

Fenylefryna jest postsynaptycznym agonistą receptora α-adrenergicznego o niskim powinowactwie kardioselektywnym do receptorów β-adrenergicznych. Zmniejszający przekrwienie, zwęża naczynia krwionośne, eliminuje obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa.

Farmakokinetyka

Odsysanie i dystrybucja:

Paracetamol jest szybko i całkowicie wchłaniany z jelita cienkiego. Cmax we krwi obserwuje się po 15-20 minutach po spożyciu. Ogólnoustrojowa biodostępność jest określona przez metabolizm przedukładowy i, w zależności od dawki, waha się od 70% do 90%. Paracetamol szybko rozprzestrzenia się na wszystkie tkanki ciała.

Fenylefryna jest szybko wchłaniana z przewodu pokarmowego. Cmax jest osiągane w ciągu 1-2 godzin.

Metabolizm i wydalanie:

Paracetamol T1 / 2 - około 2 h. Paracetamol jest metabolizowany w wątrobie i wydalany z moczem w postaci glukuronidów i siarczanów (> 80%).

Poziom metabolizmu fenylefryny w „pierwszym przejściu” przez wątrobę jest dość wysoki (około 60%), więc doustne podawanie fenylefryny zmniejsza jej biodostępność (około 40%). T1 / 2 waha się od 2 do 3 godzin i jest wydalany z moczem w postaci siarczanów.

Wskazania do stosowania leku VIKS ACTIV SYMPTOMAX

Objawy przeziębienia i grypy:

  • bóle różnych miejsc, w tym ból głowy;
  • ból gardła;
  • przekrwienie błony śluzowej nosa;
  • podwyższona temperatura ciała.

Schemat dawkowania

Rozpuścić zawartość jednej saszetki w gorącej, ale nie wrzącej wodzie (250 ml). Pozostawić do ostygnięcia do dopuszczalnej temperatury i wypić.

Dla dorosłych i dzieci powyżej 18 lat pojedyncza dawka - 1 saszetka. W razie potrzeby lek można przyjmować co 4-6 godzin, ale nie więcej niż 4 dawki (saszetki) dziennie.

Leku nie zaleca się stosować dłużej niż 5 dni jako środek znieczulający i 3 dni jako środek przeciwgorączkowy bez konsultacji z lekarzem. Jeśli objawy utrzymują się, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem.

Efekty uboczne

Reakcje alergiczne: rzadko - wysypka skórna, pokrzywka, anafilaksja, skurcz oskrzeli, obrzęk naczynioruchowy.

Od strony ośrodkowego układu nerwowego: rzadko - zawroty głowy.

Z układu krwiotwórczego: rzadko - niedokrwistość aplastyczna, methemoglobinemia, podwyższone ciśnienie krwi; bardzo rzadko - zmiany patologiczne we krwi, takie jak małopłytkowość, agranulocytoza, niedokrwistość hemolityczna, neutropenia, leukopenia, pancytopenia.

Ze strony układu pokarmowego: rzadko - nudności, wymioty, suchość błony śluzowej jamy ustnej, działanie hepatotoksyczne.

Ze strony układu moczowego: rzadko - zatrzymanie moczu, nefrotoksyczność (martwica brodawek).

Inne: rzadko - niedowład zakwaterowanie, zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe, rozszerzenie źrenic.

Od układu sercowo-naczyniowego: rzadko - tachykardia, podwyższone ciśnienie krwi.

Układ nerwowy: rzadko - bezsenność, nerwowość, drżenie, niepokój, drażliwość, dezorientacja, drażliwość i ból głowy.

Ze strony układu pokarmowego: często - anoreksja, nudności i wymioty.

Reakcje alergiczne: rzadko - reakcje alergiczne, w tym wysypka skórna, pokrzywka, anafilaksja i skurcz oskrzeli.

Przeciwwskazania do stosowania leku VIKS ACTIV SYMPTOMAX

  • nadciśnienie tętnicze;
  • CHD;
  • nieprawidłowa czynność wątroby;
  • ciężkie zaburzenie czynności nerek;
  • nadczynność tarczycy;
  • cukrzyca;
  • fenyloketonuria (ponieważ lek zawiera aspartam);
  • jednoczesne podawanie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, inhibitorów MAO, beta-blokerów lub ich podawanie w ciągu poprzednich 2 tygodni;
  • ciąża;
  • okres laktacji (karmienie piersią);
  • rozrost gruczołu krokowego;
  • jaskra;
  • wiek do 18 lat;
  • niedobór sacharazy / izomaltazy;
  • nietolerancja fruktozy;
  • złe wchłanianie glukozy-galaktozy;
  • nadwrażliwość na lek.

Nie zaleca się długotrwałego stosowania leku. Należy unikać jednoczesnego podawania innych leków na kaszel i / lub paracetamol. Nie należy przyjmować leku podczas przyjmowania alkoholu.

Z troską: astma oskrzelowa, POChP, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, zaburzenia krwi, wrodzona hiperbilirubinemia (Gilbert, Dubin-Johnson, zespoły Rotora), hiperoksaluria.

Stosowanie leku VIKS ACTIVE SYMPTOMAX podczas ciąży i karmienia piersią

Nie należy stosować leku podczas ciąży i podczas karmienia piersią.

Wniosek o naruszenie wątroby

Przeciwwskazane z naruszeniem wątroby.

Wniosek o naruszenie funkcji nerek

Przeciwwskazane w przypadku znacznego upośledzenia czynności nerek.

Stosuj u dzieci

Przeciwwskazane u dzieci poniżej 18 lat.

Specjalne instrukcje

W okresie leczenia konieczne jest powstrzymanie się od przyjmowania tabletek nasennych, leków przeciwlękowych oraz innych leków zawierających paracetamol.

Aby zmniejszyć obrzęk błony śluzowej nosa, fenylefrynę można przyjmować doustnie w odstępie 4-6 godzin.

Lek zniekształca wyniki testów laboratoryjnych, które oceniają stężenie glukozy i kwasu moczowego w osoczu.

Lek zawiera sacharozę, dlatego jest przeciwwskazany u pacjentów z rzadką wrodzoną nietolerancją fruktozy, z upośledzonym wchłanianiem glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Lek zawiera aspartam (E951), źródło fenyloalaniny, a zatem może być toksyczny dla pacjentów z fenyloketonurią.

Leku nie należy łączyć z alkoholem.

Wpływ na zdolność prowadzenia transportu i mechanizmów kontrolnych

Podczas prowadzenia pojazdów i podejmowania innych potencjalnie niebezpiecznych czynności należy wziąć pod uwagę, że lek może powodować działania niepożądane, takie jak zawroty głowy i dezorientacja.

Przedawkowanie

Objawy: uszkodzenie wątroby jest możliwe u dorosłych, którzy przyjmowali paracetamol w ilości 10 g lub więcej. Przyjmowanie paracetamolu w dawce 5 g lub większej może spowodować uszkodzenie wątroby, jeśli występują czynniki ryzyka: długotrwałe leczenie karbamazepiną, fenobarbitalem, fenytoiną, prymidonem, ryfampicyną lub innymi lekami wywołującymi enzymy wątrobowe, nadużywanie alkoholu, brak glutationu (np. Niedożywienie), mukowiscydoza, Zakażenie HIV, post, kacheksja. Niedobór skóry, nudności, wymioty, jadłowstręt i ból brzucha. Uszkodzenie wątroby może wystąpić w okresie od 12 do 48 godzin po zastosowaniu leku. Objawy mogą pojawiać się tylko częściowo w postaci nudności lub wymiotów i mogą nie odzwierciedlać rzeczywistego stopnia przedawkowania lub ryzyka uszkodzenia narządów. W ciężkim przedawkowaniu - niewydolność wątroby z postępującą encefalopatią, śpiączką, śmiercią; ostra niewydolność nerek z martwicą kanalików (w tym przy braku poważnego uszkodzenia wątroby); arytmia, zapalenie trzustki.

Objawy przedawkowania fenylefryny obejmują drażliwość, ból głowy, podwyższone ciśnienie krwi (w przypadku wystąpienia tych objawów należy skonsultować się z lekarzem).

Leczenie: pomimo braku podstawowych objawów przedawkowania, konieczne jest poszukiwanie wykwalifikowanej pomocy w instytucjach medycznych. Niezbędne środki należy podjąć w odpowiednim czasie, aby zapobiec poważnym konsekwencjom przedawkowania. Wprowadzenie dawców grupy SH i prekursorów syntezy glutationu - metioniny w ciągu 8-9 godzin po przedawkowaniu i acetylocysteinie - w ciągu 8 godzin Potrzeba dodatkowych środków terapeutycznych (dalsze wprowadzenie metioniny, iv wstrzyknięcie acetylocysteiny) jest określana w zależności od stężenia paracetamolu we krwi, jak również od czasu, który upłynął od jej przyjęcia.

Interakcje narkotykowe

Stymulatory mikrosomalnego utleniania w wątrobie (fenytoina, etanol, barbiturany, flumekinol, ryfampicyna, fenylobutazon, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne) zwiększają produkcję aktywnych hydroksylowanych metabolitów, co umożliwia rozwój ciężkich zatruć.

Paracetamol nasila działanie pośrednich leków przeciwzakrzepowych i zmniejsza skuteczność leków mocznikowych.

Szybkość wchłaniania paracetamolu zwiększa się pod wpływem metoklopramidu lub domperidonu i zmniejsza się pod wpływem kolestyraminy.

Działanie przeciwzakrzepowe warfaryny i innych pochodnych kumaryny jest wzmocnione przez długotrwałe stosowanie paracetamolu.

Lek wzmacnia działanie inhibitorów MAO, środków uspokajających, etanolu.

Przy jednoczesnym stosowaniu fenylefryny z lekami przeciwdepresyjnymi, przeciw chorobie Parkinsona, lekami przeciwpsychotycznymi, pochodnymi fenotiazyny, zatrzymaniem moczu, suchością błony śluzowej jamy ustnej mogą wystąpić zaparcia.

W przypadku stosowania z GCS zwiększa ryzyko jaskry.

Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne zwiększają adrenomimetyczne działanie fenylefryny, a jednoczesne wyznaczenie halotanu zwiększa ryzyko komorowych zaburzeń rytmu.

Warunki sprzedaży aptek

Lek jest zatwierdzony do stosowania jako środek OTC.

Warunki przechowywania

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci w temperaturze nie wyższej niż 25 ° C Okres ważności - 3 lata.

Top